Daniel Cohn-Benedit : „Koalicja hipokrytów”

Artykuł opublikowany 10 lutego 2010
Artykuł opublikowany 10 lutego 2010

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

„Właśnie teraz, przed Walentynkami, powiedzmy wszyscy Barroso: ‘je t’aime, moi non plus’ ”. We wtorek, 9 lutego, w Strasburgu Daniel Cohn-Benedit, leader jednej z frakcji w Parlamencie Europejskim, Zieloni/WSE (Wolny Sojuszy Europejski), wyraził na forum swoje zdanie o nowej Komisji Europejskiej. Szczegóły w nagraniu (wersja francuska).

O ile w kuluarach instytucji europejskich kształt nowej Komisji nie wzbudza entuzjazmu, oficjalnych głosów krytyki raczej nie słychać. Dyplomatyczne milczenie postanowił przerwać Dany Le Rouge (Czerwony Dany), który na forum Parlamentu nie ukrywał swojego oburzenia, nazywając posłów z największych europejskich formacji (PPE, PSE i Alde) „koalicją hipokrytów” nie potrafiących poradzić sobie z najważniejszymi dla Unii kwestiami. Tym razem obyło się bez dyplomacji. 

"Barroso - Wir glauben Dir nicht, aber stimmen trotzdem für Dich!" ©EurodeputesEE/DailymotionNowa Komisja Europejska, nazywana Barroso II, wybrana została pod koniec stycznia znaczną większością (448 za, 137 przeciw, 72 wstrzymało się od głosu). 27 Komisarzy pod przewodnictwem nominowanego na drugą kadencję José Manuela Barroso może już zacząć swoją pracę. Bez wątpienia pod czujnym okiem Daniela Cohna-Benedita.

Video:  ©EurodeputesEE/ Dailymotion