Dour : nie możesz tego przegapić!

Artykuł opublikowany 16 lipca 2015
Artykuł opublikowany 16 lipca 2015

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Dour Festival to wydarzenie muzyczne trwające ponad 5 dni, podczas którego na 8 scenach wystąpi ponad 200 zespołów. Spośród nich ekipa Cafébabel z Brukseli wybrała dla Was te, których nie można przegapić.

Zainicjowany w 1989 r. Dour Festival stał się największym wydarzeniem muzycznym francuskojęzycznej Belgii. Festiwal ten, odbywający się w dniach od 15 do 19 lipca w samym sercu Terrils du Borinage, przyciąga blisko 200 000 młodych miłośników muzyki.

27 edycja festiwalu przyjmie barwy Mons - Europejskiej Stolicy Kultury 2015. Ale to nie wszystko - dysponujący 8 scenami Dour Festival oferuje bogaty program, w ramach którego wystąpi ponad 200 zespołów. Electro, rap, rock, metal, reggae... - dla każdego coś dobrego. A oto artyści, których za nic w świecie nie można przegapić:

Snoop Dogg

Tego geniusza amerykańskiego hip-hopu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W ramach swojej pierwszej wizyty na Dour Festival, Snoop Dogg zaprezentuje swój najnowszy album Bush wyprodukowany przy współpracy z Pharrellem Williamsem.

Nneka

Ta młoda dziewczyna o niemiecko-nigeryjskich korzeniach nie boi się podążać za swym muzycznym instynktem łącząc ze sobą hip-hop, reggae i soul. Należy do artystów, którzy dokonują rewolucji we współczesnej muzyce afrykańskiej. Jej wyjątkowy głos oraz nieprawdopodobna energia nie pozostawią Was obojętnymi.

Cocorosie

Zespół tworzą dwie pochodzące z Ameryki i zamieszkałe w Paryżu siostry - Bianca i Sierra Casady. Znana szerszej publiczności z dzikiego i tajemniczego folku grupa Cocorosie podąża śladem takich artystów jak Devendra Banhart, Soap&Skin czy Björk. Siostry nie wahają się łączyć najbardziej nieprawdopodobnych stylów. Do (ponownego) odkrycia!

Nina Kraviz

Dla fanów electro. Rosyjska DJ-ka Nina Kraviz zagra w stylu minimal techno, który 17 lipca może sprawić, że poczujecie się jak w siódmym niebie. Nacechowana zmysłowością muzyka Niny to zarówno organiczny house, jak i taneczne kawałki.

Lauryn Hill

Lauryn Hill, pionierka amerykańskiego hip-hopu, sprawnie połączyła brzmienia soulowe, reggae i R&B tworząc groove najwyższej klasy. Po pierwszych muzycznych krokach w zespole The Fugees, błyskawicznie rozpoczęła karierę solową wydając „The Miseducation of Lauryn Hill”, któremu artystka zawdzięcza nagrodę Grammy za najlepszy album. Koncert Lauryn Hill będzie punktem kulminacyjnym kończącym zaplanowane na 18 lipca wydarzenia na Last Arena.