Kto się stęsknił za flagą NRD?

Artykuł opublikowany 9 marca 2009
Artykuł opublikowany 9 marca 2009

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Wpadka w UE: w ostatni poniedziałek podczas ceremonii wręczenia nagród dla europejskiej zielonej stolicy roku w Brukseli aby uczcić Niemcy wywieszono flagę NRD.

Gdy 45-letnia senator ds. środowiska z Hamburga Anja Hajduk przyjechała 2-go marca do Brukseli, żeby odebrać w imieniu swojego miasta tytuł „Zielonej Stolicy” za rok 2011, zdziwiła się. Prawie dwadzieścia lat po upadku muru berlińskiego również widzowie i dziennikarze nie mogli uwierzyć własnym oczom: z tyłu sceny, obok flag Unii i Szwecji została wywieszona flaga NRD z kompasem i młotem. Jak pisze niemiecki dziennik „Bild”, pracownik brukselskiej biblioteki Solvay, w której odbywała się ceremonia, znalazł ją w piwnicy budynku. Jednak na wszystkich oficjalnych zdjęciach flaga została potem wyretuszowana – Photoshop rządzi! Rzecznik ds. środowiska Unii, Barbara Helfferich następująco skomentowała wpadkę na łamach gazety „Bild”: „Powinniśmy byli to zauważyć. Ale tak naprawdę nie należy do naszych obowiązków sprawdzanie flag”.