NASZA TŁUMACZKA MIESIĄCA

Artykuł opublikowany 12 maja 2014
Artykuł opublikowany 12 maja 2014

Agata degustuje Cafebabel niczym sałatkę owocową.

 Opisz siebie w trzech słowach

Ambitna. Zorganizowana. Szalona.

Czym zajmujesz się zawodowo?

Studiuję języki obce, które są moją pasją. Ukończyłam filologię angielską z językiem niemieckim na Uniwersytecie Jagiellońskim, a teraz na tej samej uczelni studiuję italianistykę.

Ulubione danie?

Słodycze w jakiejkolwiek postaci.

Ulubiona europejska narodowość?

Włosi! Zawsze mnie fascynuje ich podejście do życia, w którym łączą duży pokład energii i wyluzowanie.

Pierwszy artykuł/tłumaczenie dla Cafebabel?

Był to artykuł o Matteo Renzim, nowym premierze Włoch. Zdecydowałam się na ten właśnie artykuł, ponieważ bardzo lubię łączyć moją pasję do wszystkiego, co włoskie i angielskie. Przetłumaczyłam więc artykuł z języka angielskiego, który dotyczył Włoch.

Najdziwniejszy sen, jaki kiedykolwiek miałaś?

Śniło mi się, że jeździłam na rowerze po Europie, która była ogromną taflą przypominającą zdjęcie

satelitarne.

Czym jest dla ciebie Cafebabel? Jednym słowem.

Sałatką wieloowocową. Sałatka owocowa to deser - coś przyjemnego; i mimo tego, że ma wiele składników, każdy z nich zachowuje swoją odrębność. Magazyn tworzony jest przez ludzi z różnych krajów, jest miejscem, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie, podzielić się własną opinią i dzięki temu tworzy się ciekawa różnorodność.

Ulubiony dział, artykuł i autor Cafebabel

Dołączyłam do Cafebabel stosunkowo niedawno i cały czas poznaję ten magazyn. Oferuje on bardzo duży

zakres działów, artykułów. Moje zainteresowania są raczej szerokie, więc nie potrafię wybrać tylko jednego działu. Jedyny zakres moich ulubionych artykułów, jaki mogę podać, to te dotyczące Włoch i Wielkiej Brytanii.

Najgłupsza rzecz, jaką zrobiłaś w życiu?

Podczas wycieczki do Zakopanego w gimnazjum z dwoma koleżankami odłączyłyśmy się od grupy i same zeszłyśmy z Giewontu.

Najlepsze miejsce, które odwiedziłaś w Europie?

Absolutnie Sycylia. Spędziłam tam zeszłe wakacje i bez pamięci zakochałam w tej wyspie. Gorące powietrze pachnące winogronem, cudowne piaszczyste i kamieniste plaże, turkusowo-lazurowa woda, mnóstwo palm, radośni ludzie, sycylijskie słodycze. Na pewno tam wrócę i to nie raz!

Miasto europejskie, które chciałabyś odwiedzić?

Oj, wiele z nich, ale aktualnie na pierwszym miejscu mojej długiej listy znajduje się Londyn. Dla studenta filologii angielskiej to obowiązkowe miasto do odwiedzenia. Londyn jest bardzo interesujący, bogaty pod względem zabytków i kultury. Już nie mogę się doczekać, a plan zwiedzania mam od dawna gotowy :)

Czym jest dla Ciebie Europa?

To mój piękny kontynent. Po pobycie na Erasmusie, moja więź z Europą się bardzo zacieśniła. Każdy kraj europejski jest zupełnie inny, a jednak mamy ze sobą wiele wspólnego i to jest wspaniałe.