Nowatorski film „Sala samobójców” na Berlinale

Artykuł opublikowany 14 lutego 2011
opublikowano w społeczności
Artykuł opublikowany 14 lutego 2011

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Dlaczego nowatorski? Fenomen „Sali samobójców” polega na połączeniu animacji 3D z filmem fabularnym, dzięki czemu powstała nowa forma, dotąd nieznana w Polsce. Również dla aktorów taki rodzaj filmu był wyzwaniem; Roma Gąsiorowska przyznała, iż po raz pierwszy grała tylko swoją twarzą, co sprawiało trudność, a zarazem poczucie rozwoju swoich umiejętności.

sala-samob3-berlinale.JPG Fabuła filmu oscyluje wokół Dominika, który pochodzi z zamożnej rodziny i niczego mu nie brakuje w życiu dopóki... ...dopóty nie wchodzi do sali samobójców, czyli do wirtualnego miejsca, w którym czeka na niego tajemnicza Sylwia. Od tego momentu akcja biegnie dynamicznie i opiera się na intrygach emocjonalnych.

sala-samob2-berlinale.JPG Ekipa „Sali samobójców” licznie zawojowała festiwal filmowy w Berlinie i stawiła się w składzie: Jan Komasa (reżyser), Roma Gąsiorowska (aktorka), Jakub Gierszał (aktor), Radosław Ladczuk (zdjęcia), Adam Torczyński (animacja) i Wojciech Kabarowski (producent).

sala-samob-berlinale.JPG Reżyser wyznał, że cieszy się z powodu tak wielkiego wyróżnienia, jakim jest prezentacja jego filmu w ramach Panorama Special.

Więcej o Berlinale na stronie oficjalnej

Tekst i Zdjęcia: Katarzyna Swierc