Nowatorski film "Sala samobójców" na Berlinale

Artykuł opublikowany 13 lutego 2011
Artykuł opublikowany 13 lutego 2011
Fenomen "" polega na połączeniu animacji 3D z filmem fabularnym, dzięki czemu powstała nowa forma, dotąd nieznana w Polsce. Również dla aktorów taki rodzaj filmu był wyzwaniem; przyznała, iż po raz pierwszy grała tylko swoją twarzą, co sprawiało trudność, a zarazem poczucie rozwoju swoich umiejętności. Dlaczego nowatorski?

Sali samobójców

Roma Gąsiorowska

Fabuła filmu oscyluje wokół Dominika, który pochodzi z zamożnej rodziny i niczego mu nie brakuje w życiu dopóki... ...dopóty nie wchodzi do sali samobójców, czyli do wirtualnego miejsca, w którym czeka na niego tajemniczna Sylwia. Od tego momentu akcja biegnie dynamicznie i opiera sie na intrygach emocjonalnych.

Ekipa "Sali samobójców" licznie zawojowała festiwal filmowy w Berlinie i stawiła się w składzie: Jan Komasa (reżyser), Roma Gąsiorowska (aktorka), Jakub Gierszał (aktor), Radosław Ladczuk (zdjęcia), Adam Torczyński (animacja) i Wojciech Kabarowski (producent).

Reżyser wyznał, że cieszy się z powodu tak wielkiego wyróżnienia, jakim jest prezentacja jego filmu w ramach Panorama Special.

Tekst/zdjęcia: Katarzyna Swierc