Pięć wyobrażeń na temat Europy

Artykuł opublikowany 23 marca 2007
opublikowano w społeczności
Artykuł opublikowany 23 marca 2007

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Postrzeganie Europy zmienia się w zależności od osoby. Czytelnicy cafebabel.com zechcieli przesłać nam swoje przemyślenia, ilustrujące znaczenie Europy dla każdego z nich

Supervivent d' Auschwitz (Adam Pożoga, Strzegom )Stara Europa: Zofia, 85 lat, więźniarka Auschwitz, nazistowskiego obozu koncentracyjnego, była zmuszona do wykonywania prac przymusowych w Niemczech. Pod koniec udało jej się uciec do Szwajcarii, gdzie spotkała miłość swego życia i wyszła za mąż za innego więźnia.

Adam Pożoga, Strzegom

Mur de Belin (Julio Rodriguez Lavado, Sevilla )Europa - symbol przemian: Dzięki tej fotografii zdałem sobie sprawę, że nie byłem osamotniony w moim stylu życia europejskiego podróżnika. To, co jest napisane na fotografii, zostało napisane przez grupę podróżników hiszpańskich: "Pędź ślepcze, grabiliśmy wczoraj" i inne, które mówi: "Dzisiaj my, niech żyje Aragonia" (region Hiszpanii). Są to miejsca, które przetrwały najcięższe chwile w historii Europy, ale ludzie pisali "sympatyczne głupstwa" pokazując, iż nie ma czasu na melancholię.

Julio Rodriguez Lavabo, Sewilla

Festival Internacional de Música i Art a Tenerife (Patricia Guillen González, Tenerife)Przyszłość Europy: Młodzież w Enlicy na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Sztuki, imprezy organizowanej pod słońcem Teneryfy.

Patricka Guillez Gonzalez, Tenerife

Romanesa sortint de la finestra d'un tren, (Laia Gordi, Barcelona)Nieznany świat: Europa Wschodnia stanowi przyszłość. Chęci rozwoju i gnania do przodu młodzieży ze Wschodu oznaczają otwarcie horyzontów, które pozwalają nam patrzeć dalej, poza naszą małą zachodnią Europę.

Laia Gordi, Barcelona

Xarxa de pescar (Adriana Claudia Iacob, Timisoara, RomaniaW jedności siła: Europa jest siecią. Sznurki mogą być różnych kolorów, różnych wzorów, związane z różną siłą. Ale połączone stają się silne i łączą się dla wspólnego celu.

Adriana Claudia Iacob, Timisoara, Romania