Playstation 3: bardzo drogie rozczarowanie

Artykuł opublikowany 23 marca 2007
Artykuł opublikowany 23 marca 2007

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Podczas gdy kolejna wersja hitowego produktu Sony zadamawia się na Starym Kontynencie, przedstawiamy przegląd najbardziej poszukiwanych gier na rynku europejskim

Zbyt droga (2399 zł) i w dodatku nie zsynchronizowana z grami wersji poprzedniej, której konsole sprzedawały się jak ciepłe bułeczki (115 milionów sprzedanych egzemplarzy). Playstation 3, dostępna w Europie od 23 marca 2007, rozpoczyna swoją przygodę w zdobywaniu rynku europejskiego, jednakże powodów do zakupu jest niewiele.

Grand Theft Auto, kradzieże i przemoc

Podnoszący adrenalinę - to na pewno. W Grand Theft Auto bardziej znanym jako GTA można wczuć się w rolę przestępcy dla którego rozrywką jest bieganina po mieście, zdobywanie łupu, zabójstwa, kradzież samochodów i strzelanie do każdego, kto znajdzie się w zasięgu kuli. Oczywiście wszystko to po to, by wypełnić na czas zadania zlecone przez szefów i zwiększyć skalę niebezpieczeństwa lokalnego. Gra, na konsolach i komputerach, została stworzona przez DMA Design, dziś istniejące pod nazwą Rockstar Games and Rockstar North i opublikowana dziesięć lat temu przez ASC Games. Częsty tematem polemik z powodu zawartej w niej przemocy, Grand Theft Auto z 50 milionami kopii jest na szóstym miejscu listy najlepiej sprzedających się gier video wszechczasów (na jej czele niezmiennie od lat Super Mario Bross).

Pro Evolution Soccer, rozczarowanie ostatnią wersją

FIFA: dla pasjonatów piłki nożnej wybór jest ogromny. Ale spośród innych wyróżnia się Pro Evolution Soccer, dla wtajemniczonych PES. Powstał jako kolejny etap International Superstar Soccer, wyprodukowany przez Konami w 1994. PES doczekał się szóstej edycji. Nie obyło się jednak bez odrobiny rozczarowania wśród prawdziwych fanów, którzy oceniają aktualną wersje jako wolną i zbyt skomplikowaną, mając w pamięci mocne strony poprzednich wersji, takich jak możliwość zachowania w pamięci najpiękniejszych bramek. Podobnie jak konkurencja, Pro Evolution - Winning Eleven w wersji japońskiej - oferuje możliwość gry dla wielu osób, co oznacza możliwość uczestnictwa w meczu przyjaciół i nieznajomych z całego świata za pośrednictwem Internetu. Jest bardzo szybka, jednak niezbędne będą słuchawki i mikrofon, żeby nie przegapić komentarzy i ostrych tekstów przeciwników międzynarodowych!

Final Fantasy, ostatnie marzenie światowym sukcesem

Dwanaście wydań w ciągu dwudziestu lat istnienia. Final Fantasy, jedna z tych sag video, ciągle z powodzeniem odradza się, fascynując młodzież tak samo dziś jak 1986, kiedy to gra powstała. Wyprodukowana przez Squaresoft (dzisiaj Square - Enix) gra powstała na podstawie pomysłu Hironobu Sakaguchi, który nazwał ją "Ostatnim marzeniem", ponieważ dla jego spółki będącej na granicy bankructwa była to ostatnia szansa. Ostatnia szansa, która staje się sukcesem światowym, pomysłem na film, komiksy i gry video stworzone na podstawie sagi, w której każdy odcinek ma inny wątek. Ostatni, dwunasty odcinek pojawił się w Europie ponad miesiąc temu i już sprzedał się w nakładzie 5 milionów kopii na całym świecie.

Legenda Zeldy, 20 lat gry na konsoli

Link, choć nie wypowiada ani słowa, jest bohaterem jednej z najbardziej znanych w historii gier video. Ten chłopczyk o blond włosach, ubrany w zielony komplecik, który upodabnia go do chochlika, jest bohaterem Legendy Zeldy. Jego zadanie to uwolnienie księżniczki - rzeczonej Zeldy - ze szponów niegodziwego Ganona. Jednakże droga jest długa... Powstała w 1986 roku w Japonii, po roku pojawia się w Europie. Legenda Zeldy, stworzona przez Shigeru Miyamoto dla Nintendo. Była to na tamte czasy gra bardzo nowoczesna i otwierająca drogę dla gier na konsoli. Wyliczyć wszystkie przygody Zeldy nie jest łatwo: wśród różnych platform można mówić o co najmniej 13 różnych rozdziałach, każdy stworzony w wyjątkowym stylu. Od pierwszych obrazów stylizowanych na te sprzed lat 20 aż do trójwymiarowego Twilight Princess z tego roku.

World of Warcraft, 8 milionów graczy

Grać razem z 8 milionami osób jednocześnie? To możliwe jeśli jesteś elfem, magikiem, wojownikiem albo jednym z bohaterów World Warcraft (dla wtajemniczonych WoW). Najsłynniejszy MMORPG, gra online z liczbą graczy praktycznie nieskończoną (po angielsku Massive Multiplayer Online Role-Playing Game). Żeby móc grać nie jest potrzebne Playstation. Wystarczy połączenie z Internetem i opłacenie abonamentu by zatopić się w świecie Warcraft i uczestniczyć w konfliktach między Zgrają a Przymierzem, pośrednio w wojnie. To wirtualna rzeczywistość, która trwa nawet wtedy kiedy wyłączycie komputer, dzięki milionom graczy z każdego zakątka świata o każdej porze dnia i nocy. Bezdyskusyjny sukces Blizzard Entertainment, która grę opublikowała zaledwie trzy lata temu.

Copyright: GrandTheftAuto: dcomprose/flickr; Legend of Zelda: wpwend42/flickr; World of Wacraft: gamerscoreblog/flickr; Final Fantasy: arcana23/flickr; ProEvolutionSoccer: melhorcèle/flickr)