[pol] Pim de Kuijer, Babelianin, zginął w katastrofie samolotu mh17 malezyjskich linii lotniczych nad ukrainą

Artykuł opublikowany 18 lipca 2014
Artykuł opublikowany 18 lipca 2014

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

Czasami pierwszostronicowe wiadomości docierają do was bezpośrednio przez prywatne wiadomości na FB. Wczoraj  od byłego babelianina z Amsterdamu, Thamara Zylstra,dowiedzieliśmy się, że w katastrofie lotu MH17 nad Ukrainą zginął Pim de Ku­ijer.

Pim od długiego czasu był babelianinem. Zaczął pisać dla nas w 2005 roku i opublikował 13 artykułów, łącznie z raportem o ulicznych performerach w Barcelonie w 2007r..

Pim był człowiekiem z pasją, idealistą, zaangażowanym w prawa człowieka, promowanie pokoju i demokracji. Paradoksalnie jego samolot rozbił się na Ukrainie, kraju, który znał z  misji obserwacji przebiegu tamtejszych wyborów sprzed kilku lat. Do lipca 2014r. pracował dla  posłanki Emine Bozkurt (holenderska polityk, członkini ugrupowania S&D w PE), zginął w drodze na konfrencję o AIDS w Melbourne, w której miał wziąć udział jako aktywista kampanii Stop Aids Now.

Pim miał 32 lata. Nasze myśli łączą się z jego rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, którzy byli zszokowani tą straszną wiadomością.