Rusza European Young Journalist Award!

Artykuł opublikowany 3 lutego 2009
opublikowano w społeczności
Artykuł opublikowany 3 lutego 2009
Komisja Europejska - Dyrekcja ds. Rozszerzenia we współpracy z European Youth Press oraz cafebabel.com ruszyła z drugim konkursem European Young Journalist Award 2009.

Od 2 lutego do 31 maja 2009 roku młodzi dziennikarze w wieku od 17 do 35 lat, będący obywatelami lub rezydentami 27 krajów UE, krajów kandydujących, bądź przyszłych krajów kandydujących mogą wziąć udział w konkursie na opinię o wizji Europy oraz rozszerzenia Unii.

W tym roku uczestnicy mogą wysłać artykuł, który ukazał się w formie papierowej lub w Internecie, oraz reportaż radiowy.

Uczestnikom szczególnie poleca się kwestie związane z upadkiem żelaznej kurtyny, symbolizowane przez upadek muru berlińskiego w 1989 roku oraz przedstawienie opinii na temat zmian, jakie zaszły w Europie po rozszerzeniu w 2004 roku.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie konkursu oraz w formie książkowej. Wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na kulturalną i historyczną wyprawę do Berlina, która odbędzie się na przełomie sierpnia i września 2009 roku. Więcej informacji o konkursie jest tutaj. Data przyjmowania zgłoszeń to 31 maja 2009 roku.

Young Journalists Award Partnerzy: