Schulz, Muscardini, Farage: liderzy mają najwięcej nieobecności w PE

Artykuł opublikowany 20 maja 2009
Artykuł opublikowany 20 maja 2009

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł nie został jeszcze poddany edycji i nie jest jeszcze opublikowany w żadnej grupie.

W związku z polemikami związanymi ze stroną Parlorama.eu, której celem jest ocena europosłów oraz ich pracy, Parlament Europejski zgodził się opublikować przed wyborami swoje własne statystyki. Kim są najwięksi wagarowicze wśród europarlamentarzystów?

Każde ugrupowanie polityczne ma swojego lidera w Parlamencie Europejskim, który reprezentuje jego interesy. Obecnościami na poziomie 90% mogą się pochwalić Irlandczyk Brian Crowley z UMP, francuski konserwatysta Joseph Daul, Francuz Francis Wurtz z GUE/NGL, liderzy Zielonych Daniel Cohn-Bendit (Francja) oraz Monika Frassoni (Włochy), jak również brytyjski liberał Graham Watson. Na liście liderów, którzy powinni jeszcze popracować nad swoimi obecnościami znajdują się niemiecki socjalista Martin Schulz, Włoszka Cristiana Muscardini z UMP oraz brytyjski nacjonalista Nigel Farage. Informacje są dostępne w profilu każdego europarlamentarzysty na stronie Europarl.europa.eu.