Tłumacz dla cafébabel! 

Artykuł opublikowany 22 lipca 2015
Artykuł opublikowany 22 lipca 2015

Pasjonują Cię języki obce? Chcesz realizować się jako tłumacz? Dołącz do naszej społeczności ponad 1 500 autorów i tłumaczy z całej Europy i tłumacz ciekawe i rozwijające artykuły.

Cafébabel jest internetowym magazynem obywatelskim publikowanym w sześciu językach. Nasi dziennikarze z całej Europy codziennie nadsyłają do nas artykuły opisujące rzeczywistość w ich krajach tak, jak wygląda ona na co dzień. Na łamach naszego magazynu znajdziecie informacje z dziedziny kultury, polityki, stylu życia i społeczeństwa.

Artykuły, które publikujemy, są tłumaczone na inne języki naszego magazynu dzięki prężnej społeczności tłumaczy pracujących dla nas w ramach wolontariatu lub odbywających praktyki. Tłumaczenia są naszą tkanką kostną, bo pozwalają nam zachować naszą wielojęzyczną tożsamość. Również Ty możesz do nas dołączyć i przyczynić się do sprawnego funkcjonowania naszego magazynu!

Doświadczenie i rozwój

Każdy tłumacz i tłumaczka z naszej społeczności może korzystać z rad i wskazówek redaktora prowadzącego swojej wersji językowej. Dzięki temu tłumacze mają zapewniony komentarz na temat ich pracy i mogą się rozwijać. Dodatkowo, publikujecie na swoim własnym koncie tworząc łatwe do zaprezentowania portfolio, a za określoną liczbę tłumaczeń możemy wystawić referencje.

Przeczytają Cię tysiące

Twoje tłumaczenia zostaną poddane edycji i opublikowane na naszej stronie, dzięki czemu będą mogły je przeczytać dziesiątki tysięcy naszych czytelników.

Istnieje również możliwość odbywania u nas staży na odległość, co może Ci się przydać w Twojej dalszej karierze, lub po prostu zaliczyć praktyki studenckie. W przeszłości współpracowaliśmy z uczelniami wyższymi i szkołami tłumaczy. Jeśli myślisz, że Twoi profesorowie mogliby być zainteresowani tłumaczeniem naszych tekstów na zajęciach, koniecznie daj nam znać.

Chcesz do nas dołączyć? To proste!

Stwórz swój profil na cafebabel.pl klikając w „zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony.

Kolejne kroki są bardzo proste. Wystarczy, że wybierzesz opcję „przetłumacz” na pasku narzędzi po lewej stronie artykułu, który Cię interesuje. Następnie wybierasz język, na który chcesz tłumaczyć. Po przetłumaczeniu wybierasz opcję „publikuj” i Twój artykuł pojawia się na liście tekstów do edycji, do której dostęp ma redaktor prowadzący.

Stworzyliśmy grupę facebookową, do której możesz dołączyć. Na bieżąco publikujemy na niej artykuły, które potrzebują tłumaczenia.

Masz pytania? 

Napisz maila do naszej redakcji: redakcja@cafebabel.com