Voglio Vivere Così – jak żyć inaczej

Artykuł opublikowany 11 stycznia 2017
Artykuł opublikowany 11 stycznia 2017
Nowy projekt cafebabel, pod bardzo znaczącą nazwą, zaczyna się już jutro na cafébabel. Voglio Vivere Così to kolekcja 8 opowieści o alternatywnych, unikalnych i odmiennych stylach życia. Ludzie, którzy są tak blisko, a zarazem tak daleko. Osiem artykułów na osiem tygodni, wybranych przez cafébabel. Czego chcieć więcej?

Co nadaje smak redakcyjnemu życiu? To oczywiste – wymyślanie niecodziennych redakcyjnych projektów na dziwne tematy. Oto Voglio Vivere Cosi (it. Chcę żyć w ten sposób), nasz nowy projekt, ambitny pomysł zrodzony z pragnienia zebrania historii o odmiennych, alternatywnych i unikalnych stylach życia.

Chcieliśmy stworzyć coś lekkiego i pozytywnego, co sprowadzi uśmiech na wasze twarze, a jednocześnie na tyle nieszablonowego i wciągającego, żeby sprawić, że przegapicie swoją stację metra. Coś, co może być czytane w spokoju, w dowolnym momencie, po roku pełnym złych wiadomości. Okno na tę stronę świata, o której istnieniu nie mieliście pojęcia. Nawet jeżeli jest ona zaledwie sto metrów od waszej ulubionej kawiarni.

Sami ocenicie historie, które przedstawimy wam przez najbliższe kilka tygodni. O czym mniej więcej będziemy pisać? Weźmy przykład Pawła, naszego polskiego redaktora, który uzbrojony w latarkę czołówkę  zszedł pod ziemię, aby dowiedzieć się, kto zamieszkuje paryskie katakumby w 2017 roku. Sophie opowie wam wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kobiecie żyjącej w kamperze, bo w końcu „komu potrzebny stały adres, skoro i tak trzeba cały czas się poruszać?”. A jeśli zagadasz do Any, redaktorki ze słonecznej Hiszpanii, prawdopodobnie odpowie ci: „Tak, zrobiłam wywiad z Człowiekiem-Kozą. Miał kopyta, rogi i trawę w ustach. Nie, nie jest wariatem! Robi to dla Nauki!”

Chcecie dowiedzieć się więcej i poznać resztę naszych historii? Zaglądajcie na naszą stronę, zaczynamy od jutra, przez osiem tygodni, w każdy czwartek. Stay tuned.