Warszawska Playlista Walentynkowa

Artykuł opublikowany 16 lutego 2016
Artykuł opublikowany 16 lutego 2016

Czternasty lutego to jeden z tych dni, który totalnie dzieli społeczeństwo. Nie tyle na Polskę A i B, co raczej na entuzjastów i sceptyków. Uznajmy, że skala jest ciągła, zaś biegunami postaw są wzorcowy wróg miłości na północy i walentynkowy ninja na południu. 

Niezależnie od tego, czy jesteście zatwardziałymi singlami, czy pławiącą się w czekoladowej rzece połówką pomarańczy, z pewnością zdajecie sobie sprawę, że miłość to wartość ponadczasowa, a Walentynki istnieją po to, aby o tym nie zapominać. Proponujemy więc celebrację tego pięknego uczucia w tanecznym rytmie polskiej elektroniki! 

Plastic - I Want U

Sam zespół twierdzi, że ten kawałek „poruszy Wasze serca i stopy”. W żaden sposób nie mija się to z prawdą, bo popowy bit z I Want U ma tendencję do zapadania w pamięć i prześladowania godzinami każdego, kto nieopatrznie się weń zasłucha. Ma to również odbicie w tekście, który traktuje o zakochaniu z elementami uzależnienia. Plastic dobrze wie, że czasami miłość to jazda bez trzymanki. 

Fair Weather Friends - Fake Love

Miłość czasami sprawia, że ktoś zboczy ze ścieżki. Albo postrada zmysły. Zdarza się, że silniejsze bicie serca paruje się z szaleństwem i właśnie z tym aspektem walentynkowego motywu przewodniego zmierzył się zespół z Czeladzi Fair Weather Friends. Inspirowany morderstwami z miłości klip w szczególny sposób pokazuje interesującą interpretację mrocznej strony bliskich relacji. Historia przedstawiona w wideo to oniryczna podróż przez stadia szaleństwa, nawiązująca do zaników pamięci, których często doświadczają kochający zbyt mocno sprawcy zabójstw.

We Draw A - Jumbo Love

Kawałek We Draw A znalazł się na tej playliście, ponieważ stanowi kwintesencję wyrafinowania, a sam zespół to najlepszy duet polskiego synth-popu. Jumbo Love to porywająca historia wpisana w nietuzinkową kompozycję, gdzie deep techno spotyka new order, a to samo w sobie jest zapowiedzią pięknego romansu.  

Bokka - K&B

K. spotyka B. na imprezie. Ona ma dredy i piegi, a on zespół. Jesienna noc łączy ich raz na zawsze. Kawałek BOKKA to prosta historia miłosna ze szczęśliwym zakończeniem. Jeśli wierzyć plotkom, ten utwór odkrywa karty i sprawia, że najbardziej tajemniczy polski zespół przestaje być aż tak tajemniczy. 

Ptaki - Radio Romans

Radio Romans przywodzi na myśl letnie noce lat 80. i klejące się do siebie, wijące w rytmie muzyki na parkiecie ciała. Genialne sample od Ptaków doskonale wypełnią lukę w Waszym życiu, o której być może nigdy nie mieliście pojęcia. Dokładnie takiej dawki subtelnego kiczu potrzebujecie w Walentynki!