Wyśpiewaj mi mistrzostwa!

Artykuł opublikowany 3 czerwca 2008
Artykuł opublikowany 3 czerwca 2008
Każde święto wymaga własnej muzyki, dlaczego więc Euro 2008 nie miałoby jej potrzebować? Twórczość muzyczna jest potężnym narzędziem dopingującym ekipy sportowe, pozwala też na spędzenie miłych chwil. Jaka będzie ścieżka dźwiękowa do Euro 2008?

Nie zwycięży Anglia

Największymi nieobecnymi Euro2008 okazali się Anglicy. Dotkliwie odczuli to wszyscy angielscy kibice. Angielska frustracja ma również odbicie w muzyce. Anglia nie zwycięży, a mimo to śpiewa.

Hiszpania podąża śladami Chikichiki

Medialny boom związany z występami zabawnej postaci Rodolfo Chikilicuatre w konkursie Eurowizji miał swoje odbicie w futbolu. Las Chachi Gol, samozwańcze siostrzenice śpiewającego Chikichiki, przywłaszczyły sobie jego styl, żeby skomponować rdzenną piosenkę i zagrzać do walki hiszpańską ekipę. Przecież Spain is different.

Od Jamajki aż po Alpy

Po raz kolejny karaibskie rytmy wkraczają do międzynarodowych zawodów piłkarskich. Styl reggae przywieziony z Jamajki przez Shaggy’ego aż do Austrii i Szwajcarii. Oficjalna piosenka tegorocznych rozgrywek Euro.

Klasycy są wieczni

Jeśli lubisz klasyków, to odnajdziesz tu trzynaście najlepszych piosenek, wyśpiewanych przez kibiców piłkarskich. Co za wspomnienia! Czyż nie? Przecież klasycy są nieśmiertelni…

Francja, Johnny Hallyday i Niebiescy

Cztery lata po zwycięskim występie na mundialu, Francja odkopuje piosenkę wielkiego (wiekiem i sławą) Johnny’ego Hallydaya i proponuje nową edycję szlagieru z 1992 roku. Typowa masowa popularna nuta, a na dodatek skoczna, przepis idealny!

Do boju Niebiescy! (Francuscy gracze, nie smerfy)!

Polska, Futbol, futbol, futbol!

Futbol, futbol, futbol! To okrągły refren polskiej pieśni na Euro 2008. Rytmy soul, rock i brazylijskie takty utworu porywają wszystkich polskich kibiców. Dalej, wszyscy jeszcze raz! Futbol, futbol, futbol!

Niemcy myślami są już na mundialu w 2010

Grana przez Sportfreunde Stiller piosenka podkreśla wszystkie daty, w których Niemcy okażą się zwycięzcami. Pozytywni i przewidujący Niemcy stworzyli nową wersję tematu, włączając w jego zakres mundial 2010. Biorąc pod uwagę jej sukces, można mieć nadzieję, że usłyszymy ją na Euro 2008, niezależnie od tego czy go wygrają, czy też nie.

Rumunia, futbol to poważna sprawa

Biorąc pod uwagę hymn przygotowany na Euro 2008 przez Rumunię, można przypuszczać, że futbol jest dla Rumunów głębokim przeżyciem. Ballada w stylu Stinga, przewidziana do interpretacji chóralnej, stawia włosy na głowie i wyciska z oczu łzy. Romantyczne chwile na Euro gwarantowane!