• Skatepark w cieniu Parlamentu Europejskiego  

  Autor(ka): dn. 5 listopada 2014

  W Brukseli, nieopodal Parlamentu Europejskiego, rozciąga się olbrzymia niebieska przestrzeń, z której obserwować można pociągi kursujące przez stację Brux­elles-Chapelle. To tu kwitnie kultura skateboardowa stolicy Belgii.

 • Bratysława: startupy na obcasach 

  Autor(ka): dn. 5 listopada 2014

  Bratysławski boom gospodarczy ma zdecydowanie kobiecą twarz. Mieszkanki słowackiej stolicy, urodzone jeszcze za czasów komunizmu, są prawdziwymi protagonistkami gospodarczego i społecznego renesansu miasta. Łączy je ta sama filozofia: „Jestem Panią własnego losu”.

 • Sex tut gut: odkryj swoje ciało w Berlinie

  Autor(ka): dn. 17 września 2014

  Pomimo wyzwolenia seksualnego oraz popularyzacji feminizmu i teorii gender, w XXI wieku nasze ciała wciąż pozostają zagadką. Dlaczego seks jest wszechobecny, a pomimo tego tak rzadko rozmawiamy o nim otwarcie? Czym jest „ciało” i jak funkcjonuje? Seksuolog Catarina Brazão pomaga młodym ludziom znaleźć odpowiedzi na owe palące – dosłownie – pytania. Artykuł opublikowany oryginalnie w Europe&Me

 • BERLIN: TĘCZOWE RODZINY ŚWIECĄCE ZZA CHMUR

  Autor(ka): dn. 15 września 2014

  Berlin, zarządzany przez jedynego w Europie otwarcie homoseksualnego burmistrza, uważany jest za hedonistyczny raj mniejszości seksualnych i tęczowych rodzin. Dziwi więc fakt, że w Niemczech obowiązuje jeden z najbardziej anachronicznych, nieprzyjaznych osobom LGBTI systemów prawnych w Europie Zachodniej. Jak berlińskie tęczowe rodziny radzą sobie w kraju o zaskakująco konserwatywnych prawach?

 • Brytyjczycy i języki obce: love story bez happy endu?

  Autor(ka): dn. 18 sierpnia 2014

  Europa słynie między innymi ze swojego zróżnicowania językowego. Od 2010 roku w Unii Europejskiej używa się oficjalnie 23 języków. Według spisu ludności przeprowadzonego w 2011 roku w 32 gminach WielkiegoLondynu każdego dnia używa się prawie 100 różnych języków