• Bezdomny w Polsce: mieszkam w ruderze. A Ty?

  Autor(ka): dn. 13 marca 2012
  Trudno jest oszacować ile osób w Polsce mieszka na ulicy. Podobnie jak w innych państwach, tych danych nie można przedstawić za pomocą średniej statystycznej. Tylko kilka wskazówek pomoże nam zrozumieć skalę tego zjawiska. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacuje liczbę bezdomnych na 80 000 do 130 000. Według Caritasu Polska, liczba ta będzie wynosić ok.
 • Węgry, Orban, Konstytucja i ja, ja, ja!

  Autor(ka): dn. 20 lutego 2012
  Już od prawie 3 lat oscyluję wokół Węgier: jako dziennikarka i korespondentka przebywam w tym kraju po kilka miesięcy w roku. Nie było mnie tam przez ostatnich sześć miesięcy, dlatego też śledziłam ostatnie wydarzenia za pomocą Internetu i przez pryzmat, czasami zniekształcony, zachodnich mediów. Dzisiaj, przedstawię Wam co (naprawdę) się wydarzyło.
 • Kim wy jesteście, młodzi z Naddniestrza?

  Autor(ka): dn. 3 lutego 2012
  Jak się żyje w państwie nieuznawanym na arenie międzynarodowej, w separatystycznym regionie Mołdawii zwanym Naddniestrzem? Mimo zamrożonego konfliktu z „sąsiadami” oraz słabej gospodarki, młodzi mieszkańcy Naddniestrza wyrażają miłość do swojego kraju i wiarę w przyszłość.
 • Bohaterowie w poszukiwaniu marokańskiej wiosny

  Autor(ka): dn. 27 stycznia 2012
  W Maroku, manifestacje trwają dalej. Aby poznać tegoroczne plany uczestników ruchu powstałego 20 lutego 2011 roku, spotykam się z młodymi protestującymi w cztery oczy.