• Radovan Karadzić złapany

  Autor(ka): dn. 15 sierpnia 2008
  Radovan Karadžić, były prezydent Republiki Serbskiej, były szef Serbskiej Partii Demokratycznej oraz były zwierzchnik sił zbrojnych Republiki Serbskiej (VRS), obciążony jest zarzutami dokonania ludobójstwa i współuczestnictwa w ludobójstwie, zagłady, morderstw, umyślnego pozbawiania życia, wypędzeń, deportacji, nieludzkich działań oraz innych zbrodni poczynionych przeciwko bośniackim Muzułmanom,
 • Wydarzyło się na Bałkanach. Przegląd tygodnia od 7.04 do 14.04

  Autor(ka): dn. 18 kwietnia 2008
  Chorwacja Przebywająca w Zagrzebiu Sekretarz Generalny Amnesty International Irene Khan, zwróciła uwagę władz Chorwacji na nieprawidłowości zachodzące przy śledztwach dotyczących zbrodni wojennych, zwłaszcza tych popełnionych przez chorwackich żołnierzy i policjantów.
 • WYDARZYŁO SIĘ NA BAŁKANACH. PRZEGLĄD TYGODNIA 31.03-06.04

  Autor(ka): dn. 7 kwietnia 2008
  CHORWACJA: Chorwacja w NATO Chorwacja może być zadowolona z zakończonego w piątek szczytu NATO w Bukareszcie, albowiem wraz z Albanią stała się jego oficjalnym członkiem. Od początku trwania szczytu dyplomaci Paktu Północnoatlantyckiego unikali odpowiedzi na pytania chorwackich dziennikarzy o przyjęcie Chorwacji do grona członków organizacji.
 • Sarajevo

  Autor(ka): dn. 28 marca 2008
 • Inne spojrzenie na historię /zaproszenie do dyskusji/

  Autor(ka): dn. 28 marca 2008
  Historia ludobójstwa na Bałkanach. (część 2.) w oparciu o artykuł opublikowany na stronie www.genocid.org Szósta zbrodnia ludobójstwa na ludności muzułmańskiej była skutkiem okupacji Bośni i Hercegowiny przez Austro-Węgry.
 • Inne spojrzenie na historię

  Autor(ka): dn. 25 marca 2008
  Historia ludobójstwa na Bałkanach. (część 1.) w oparciu o artykuł opublikowany na stronie www.genocid.org Pierwsze zbrodnie ludobójstwa na ludności muzułmańskiej miały miejsce 584 lata po pierwszej wyprawie krzyżowej i trwały od 1683 do 1699 roku. Ta pierwsza tragedia muzułmanów rozegrała się w następstwie bitwy pod Wiedniem i prowadzonej wojny przez Austrię i Turcję.
 • Sarajevo

  Autor(ka): dn. 25 marca 2008
 • Bośnia i Hercegowina bliżej Europy.

  Autor(ka): dn. 14 grudnia 2007
  Piątego grudnia Bośnia i Hercegowina, jako ostatnie państwo na Bałkanach, parafowała Porozumienie o Stabilizacji i Stowarzyszeniu z Unią Europejską. Wydarzenie to jest długo oczekiwanym i niewątpliwie najbardziej zdecydowanym krokiem naprzód w procesie integracji z UE. Podpisy pod dokumentem złożyli Komisarz ds.
 • Welcome to Sarajevo

  Autor(ka): dn. 6 grudnia 2007
  W niedziele wróciłam z Sarajewa. Spędziłam tam ponad miesiąc. Jest dużo do opowiadania... Obiecuję, że opiszę wszystko co zobaczyłam i usłyszałam... Już wkrótce!
 • Piotr Andrews

  Autor(ka): dn. 11 października 2007
  Recently I have become interested in war photography. I would like to introduce, in a couple of words, a Polish war photographer - Piotr Andrews, who captured with his camera the events of the domestic war in Balkans. He was born in 1961 in Nigeria and grew up in Poland. Then he emigrated to Canada. It was in 1981. He studied photography in Ottawa.