• Cavaliere powraca

  Autor(ka): dn. 13 grudnia 2012
  ''Mamma mia" to komentarz brytyjskiego tygodnika ''The Economist'', na wieść o powrocie do gry Silvio Berlusconiego. Obok włoskiego zażenowania, prasa światowa cieszy się, że znalazła jeden ze swoich ulubionych tematów i wprowadziła na okładki chwytliwe tytuły. Tymczasem banki włoskie i rynki europejskie, sa przerażone odejściem profesora Mario Montiego i kolejnym powrotem ''Cavaliere''.
 • Znaczenie bycia ''choosy"

  Autor(ka): dn. 15 listopada 2012
  ''Stay hungry. Stay choosy”. Jest to reakcja ''wybrednej" młodzieży na koleją gafę popełnioną przez włoską minister pracy, Elsę Fornero, którą zaprosiła młodych leniwych Włochów, by w końcu wstrząsnęli całym systemem zatrudnienia i nie kaprysili, tylko łapali w lot wątpliwe oferty stażowe nazwane pracą. Redakcja cafebabel.com przedstawia znaczenie bycia ''choosy" w wybranych językach Europy.
 • Addiopizzo Travel: wakacje na Sycylii bez mafii

  Autor(ka): dn. 19 października 2012
  Stowarzyszenie Addiopizzo założone przez młodych wolontariuszy, ma szansę przekształcić się w profesjonalne biuro podróży. ''Odpowiedzialna i krytyczna turystyka'' staje się konkurencją na rynku. Formuła podróży i pogłębienia wiedzy na temat miejsc, gdzie obywatele przeciwstawiają się przestępczości zorganizowanej, odpowiada nowym wymaganiom turystów.
 • Erasmus na antypodach - z Bolonii na Tahiti

  Autor(ka): dn. 27 lipca 2012
  Wielu studentów z radością wykrzyczało zdanie: „Ojej, wygrałem stypendium Erasmusa!", ale na pytanie: „Gdzie?", ja odpowiedziałam „Na Tahiti”. Entuzjazm, strach, wirtualne wycieczki po Google Earth, szczepionki wszystkich typów, pożegnania, samolot i niezapomniana przygoda.
 • Od stażystki w ONZ do kelnerki: moja historia w liście do Elsy Fornero

  Autor(ka): dn. 27 lipca 2012
  Dzisiaj prezentujemy Alessię Bottone, walkirię, która wywołała niemałe zamieszanie we włoskich mediach po opowiedzeniu swojej historii w liście do Elsy Fornero. Alessia ma 26 lat, porozumiewa się biegle w trzech językach, studiowała w siedmiu krajach, jej CV mieści się na czterech stronach i co najważniejsze - odbyła staż w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wynik?
 • Strasburg: Konkordat faworyzuje społeczność muzułmańską

  Autor(ka): dn. 4 lipca 2012
  W alzackim mieście kończy się budowa drugiego co do wielkości meczetu we Francji. W zimie miała miejsce inauguracja pierwszego cmentarza komunalnego tylko dla muzułmanów, a inne ważne miejsca kultu są w trakcie realizacji. Wszystko to jest możliwe dzięki finansowaniu ze środków publicznych, przewidzianych przez Konkordat z 1801 r.
 • Europejski szczyt w Brukseli: młodzi pominięci w budżecie UE

  Autor(ka): dn. 2 lipca 2012
  Rada Europejska w Brukseli nie wprowadziła żadnych szczególnych środków w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się bezrobocia wśród młodzieży. Badanie przeprowadzone przez Eurofound szacuje, że koszty poniesione przez społeczeństwo za "neet” (z ang.
 • Dziś jestem wściekły jak diabli!

  Autor(ka): dn. 15 czerwca 2012
  W komunikacji z innymi ludźmi bardzo ważna jest umiejętność okazywania swoich emocji, zanim konsekwencje staną się nieodwracalne. Tym bardziej, jeśli ma to pomóc komuś, kto nie zna waszego języka, a wy chcecie wyrazić swoją złość.
 • W rok po narodzinach ruchu M-15

  Autor(ka): dn. 14 czerwca 2012
  Nie jest łatwe opisanie ruchu, który narodził się spontanicznie i zdobył uznanie krytyki ponad rok temu i którego losy rozwijają się raczej nieprzewidywalnie. Jeszcze trudniejszym zadaniem wydaje się zdefiniowanie go odkładając na bok wszelkie emocje, nadzieje i oczekiwania, jakie wzbudził. Spróbuję to zrobić, po artykule napisanym w ubiegłym roku przez cafebabel.
 • Wiktor Ginzburg: „tylko najsilniejsi na rynku mogą śmiać się sami z siebie”

  Autor(ka): dn. 18 kwietnia 2012
  Podczas festiwalu „Europe autour de l'Europe”, spotkaliśmy jednego z najbardziej znanych reżyserów rosyjskich ostatnich dziesięcioleci. Prezentujemy wywiad z Wiktorem Ginzburgiem, który przez pięć lat pracował nad ekranową adaptacją powieści Wiktora Pielewina pt. „Generation P” (z ang. „Pokolenie P”), opowiadającej o pierwszym pokoleniu postsowieckim. W artykule zawarte są niektóre sceny z filmu.