• Kryzys – czas na własny biznes

  Autor(ka): dn. 10 grudnia 2009
  Tworzenie własnego biznesu bez żadnej pomocy to jak uprawianie sportu bez treningu. Aby uniknąć plajty lepiej skorzystać z rad specjalistów z tak zwanych „inkubatorów przedsiębiorczości”, które finansowane są przez Europejski Fundusz Społeczny.
 • Skandynawski dobrobyt – mit czy rzeczywistość?

  Autor(ka): dn. 24 listopada 2009
  W rankingu standardu życia kraje skandynawskie plasują się zawsze na pierwszym miejscu. Liczba bezrobotnych jest tam najniższa w Europie i nawet sami mieszkańcy dostrzegają, że żyją lepiej od zagranicznych sąsiadów. Przyjrzyjmy się z bliska temu szczęśliwemu społeczeństwu.
 • Europejska kakofonia

  Autor(ka): dn. 29 października 2009
  Europa - to temat, po który odważnie sięgnął francuski autor i reżyser David Lescot w swojej ostatniej sztuce. „Européenne” to szalony hymn kontynentu, który szuka bez skutku swojej tożsamości.
 • Co dziesiąty Europejczyk poczęty na łóżku „IKEA”

  Autor(ka): dn. 28 września 2009
  Logo „CE” ‒ widoczne na większości produktów ‒ informuje nas, że odpowiadają one standardom europejskim. Ale czy nasze życie także nie podporządkowuje się standardom popularnych marek jak Ikea, H&M, Nokia, które królują na rynku europejskim? Wielkie koncerny pochłaniają małe. Czy nie ucierpi na tym nasza tożsamość?
 • Underground: koncepcja „squatów” nadal się sprzedaje

  Autor(ka): dn. 23 września 2009
  „Po tym jak weszliśmy tylnym oknem, wchodzimy głównymi drzwiami...” Artyści, którzy nielegalnie i bez prawa własności zajęli obiekty, nagle stają się ich lokatorami. Władze miast w całej Europie zaczynają eksploatować przynoszące zyski „squaty”. Mała wędrówka po tych miejscach kultury.