• Oburzeni cieszą się popularnością w Brukseli

  Autor(ka): dn. 6 czerwca 2011
  Kilka namiotów, kuchnia na wolnym powietrzu, dwie stare kanapy, dwa wiszące na drzewach transparenty żądające „prawdziwej demokracji teraz” i zapraszające w czterech językach do wyjścia na ulicę. Oburzeni uczestnicy tej manifestacji z Brukseli rozłożyli pokojowe obozowisko na placu moskiewskim, w popularnej dzielnicy Saint-Gilles.
 • Sahel: między terroryzmem a handlem kokainą, Europa powinna reagować

  Autor(ka): dn. 30 lipca 2010
  Sahel to obszar rozgrywek terrorystycznych, miejscowej biedy i sporów granicznych, strefa ogromnego tranzytu kokainy do Europy, usytuowany na południu Maghrebu. Jest kwestią priorytetową dla bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Analiza Adeline Taravella, osoby odpowiedzialnej za Badania w Securymind i Antoniego Tisserona, badacza związanego z Institutem Thomasa More'a.
 • Nekrolog: Irlandzki naukowiec Fred Halliday zmarł w Barcelonie

  Autor(ka): dn. 3 maja 2010
  Dublińczyk zmarł 26 kwietnia. Każdy, kto interesuje się wschodnio-zachodnimi relacjami, zna prace tego naukowca cieszącego się ogólnoświatowym uznaniem w dziedzinie stosunków międzynarodowych, niepohamowanego europejskiego socjalisty i wiecznego przyjaciele Bliskiego Wschodu. Hołd złożony przez irańskiego londyńczyka, który spotkał irlandzkiego naukowca w Hiszpanii.
 • Europa: przygotowania do kolejnego sporu o gaz?

  Autor(ka): dn. 7 stycznia 2010
  W wyniku otwarcia w Austrii największego gazowego centrum na kontynencie europejskim, stało się kwestią oczywistą, iż Europa jest obecnie w dużo lepszym położeniu, żeby poradzić sobie z zakłóceniami w dostawie gazu spowodowanymi czynnikami geopolitycznymi (jak to miało miejsce w ostatnich latach, kiedy to poszczególne części Europy zostały sparaliżowane).