• 5 najlepszych teledysków politycznych z Rosji

  Autor(ka): dn. 21 lutego 2012
  Feministki z punkowej grupy „Pussy Riot”, byli spadochroniarze i żartujący Ukraińcy za pomocą mikrofonu rozprawiają się z obecnym premierem Władimirem Putinem. Po drugiej stronie barykady przychylny Tadżyk oraz duet kandydujący w swoim czasie do Konkursu Eurowizji, wychwalają w swoich piosenkach polityka. Obejrzyjcie najlepsze klipy potępiające i wychwalającecych przyszłego prezydenta.
 • Wybory 2012 a złudne nadzieje rosyjskich obywateli

  Autor(ka): dn. 1 lutego 2012
  Zaplanowane na 4 marca wybory prezydenckie w Rosji zbliżają się nieubłaganie. Po ogólnokrajowych demonstracjach, będących następstwem wyborów parlamentarnych z grudnia zeszłego roku, główny faworyt - Władimir Putin - zwolnił nieco w wyścigu o władzę. Kto jeszcze bierze udział w tej nierównej walce?
 • „Płaczliwe” porady dla Europy w kryzysie

  Autor(ka): dn. 31 stycznia 2012
  Czytaj i płacz: „tearjerker” (z ang. „wyciskacz łez”) jest rzeczownikiem, który można przetłumaczyć praktycznie na dowolny europejski język. Zwykle używa się go podczas opisywania filmu, książki, sztuki lub piosenki, które potrafią poruszyć do łez. Przemysł rozrywkowy potrafi zdołować przesadnie sentymentalną Europę, lecz perliste łzy mogą również załagodzić wywołaną kryzysem depresję.