• Bal Wiedeński: botox wystrojony w długie suknie wspiera cele dobroczynne

  Autor(ka): dn. 30 kwietnia 2012
  Potężne koki zrobione z kilku warstw włosów, wymyślne nakrycia głowy, fraki z długaśnymi ogonami, łysiny zakryte tupecikami na tę specjalną okazję i wreszcie piersi, które zdają się przeczyć prawom grawitacji. Witajcie na balu pod hasłem „Dancer Against Cancer”, corocznej obowiązkowej imprezie elit wiedeńskich.
 • Kto się boi złowrogiego Twittera?

  Autor(ka): dn. 26 marca 2012
  Termometr internetowych emocji, napęd rewolucji społecznych i politycznych, instrument przynoszący rozgłos firmom oraz osobom prywatym, różdżka, która zaczarowuje sumienia i ułatwia zmobilizowanie społeczeństwa do działania, domniemany balsam dla demokracji przeżywającej okres stagnacji, kwas żrący dyktatorskie reżimy, zbiór nagrań i zdjęć, kanał umożliwiający wyrażenie solidaryzacji w
 • Woluntariusz Europejski, czyli „Po co tu przyjechałeś?”

  Autor(ka): dn. 15 lutego 2012
  2011 był rokiem wolontariatu, w działania którego z biegiem lat angażuje się coraz więcej młodych ludzi. Dlaczego się na to decydują? Przez kryzys szalejący w Europie? Z braku innych możliwości? A może kieruje nimi czysty altruizm? Hiszpan przebywający na wolontariacie w Rumunii zdradza, co tak naprawdę kusi młodych, takich jak on, do uczestnictwa w podobnych projektach.