• HISZPANIE W NIEMCZECH, CZYLi wszędzie dobrze, gdzie nie ma kryzysu

  Autor(ka): dn. 13 listopada 2013

  Choć są młodzi, wykształceni i chętni do pracy, w swojej ojczyźnie nie mają prawie żadnych możliwości znalezienia pracy i dlatego wielu z nich szuka szczęścia w Niemczech. Mowa o młodych Hiszpanach, takich jak na przykład Ricardo García Méndez.

 • Jak zmienić się w zombie?

  Autor(ka): dn. 7 listopada 2013

  Inwazje zombie są coraz bardziej modne. Nie wiadomo, czy dzieje się tak dlatego, że lubimy wędrować bez celu z jednego miejsca w drugie, czy dlatego, że horda rozczłonkowanych, cuchnących istot, która w każdej chwili może nas pożreć uświadamia nam, że my sami jesteśmy żywi. Fotogaleria z Zombie Walk, który odbył się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges (Katalonia)

 • O CZŁOWIEKU, KTÓRY POWIEDZIAŁ "NIE" DISNEYOWI

  Autor(ka): dn. 5 listopada 2013

  Bill Plympton, portlandzki twórca filmów animowanych, opowiada, że jako dziecko chciał pracować dla Disney'a i rysować Myszkę Miki. Jednak gdy przedstawiciele wytwórni zapukali do jego drzwi z setkami tysięcy dolarów w kieszeniach, odmówił z obawy o prawa do własnej twórczości. Spotkanie.

 • "Belgia - narkotykowy raj”?

  Autor(ka): dn. 3 maja 2013
  Przy okazji badania opublikowanego przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii oraz Europol,  dziennik "De Standaard” poświęcił pierwszą stronę wydania z dnia 4 lutego 2013 roku problemowi narkotyków, tytułując ją: "Belgia – narkotykowy raj”. Cafebabel.
 • ”Now.Here”: podróż z Walii do Londynu na koniu-zabawce

  Autor(ka): dn. 26 kwietnia 2013
  W czasie swojej ironicznej wędrówki na koniach-zabawkach z środkowej Walii do Londynu, Aimee Corbett i Vanessa Hammick zbierały historie poznanych po drodze osób. Razem ze swoją grupą teatralną ”Drawn to Stars” utkały z nich potem sztukę. Z nimi i z muzykiem grupy, Ellen Jordan, rozmawiam o społecznym odizolowaniu i o sztuce kolekcjonowania usłyszanych opowieści.
 • ''Drungli'': podróże i nowy model życia

  Autor(ka): dn. 8 kwietnia 2013
  Orsi Tóth, 29-letnia Węgierka jest ekonomistką. Jej albański wspólnik, Ereid Gjergij, mieszka we Włoszech i jest inżynierem specjalizującym się w badaniach morskich. Węgiersko-albańska para opowiada o ''Drungli'' - własnym biznesie pełnym spontaniczności i przygód.
 • Nekrolog: P183, czyli ”rosyjski Banksy”

  Autor(ka): dn. 8 kwietnia 2013
  2 kwietnia na rosyjskich stronach internetowych pojawiła się informacja o śmierci 29-letniego ulicznego artysty. Pasha 183 nie był zbyt znany w Rosji, ale stał się sławny poza jej granicami. Kiedy kilka brytyjskich czasopism opublikowało jego prace, świat zwrócił uwagę na młody talent, porównując go, czego nie lubił, do brytyjskiego artysty grafitti Banksy’ego.
 • Dziennikarz – zawód zagrożony

  Autor(ka): dn. 20 marca 2013
  W Hiszpanii prawie 9 tys. dziennikarzy jest bezrobotnych, a to dopiero wierzchołek góry lodowej.W kraju szerzą się podejmowane na poziomie lokalnym Inicjatywy. Ich celem jest nie tylko walka z trudną sytuacją w tym sektorze, ale także zacieśnianie więzów między dziennikarzami.
 • ''Adieu Brukselo'': młodzi Belgowie uciekają z kraju

  Autor(ka): dn. 4 stycznia 2013
  Jak podaje Eurostat, wskaźnik bezrobocia w Europie osiągnął rekordową wysokość 11,6%, co oznacza, że 18,5 mln osób pozostaje bez zatrudnienia. Poziom bezrobocia w Belgii sięgający 12,4%, to wynik średni w porównaniu do innych państw europejskich. Niemniej jednak w 2010 roku, 28 tys.
 • Myślałam, że to miłość, a to tylko Erasmus

  Autor(ka): dn. 18 grudnia 2012
  Był sobie Holender i Portugalka, albo Włoszka i Hiszpan, albo... nie, to nie początek sprośnego żartu. Według francuskiego dziennika Le Figaro, program Erasmus przyczynił się do narodzin ponad miliona dzieci od 1987 roku do dziś. Niestety, znane są też historie miłosne pokolenia Erasmusów, które nie doczekały się szczęśliwego zakończenia.