• Kariera przez chrzest: "Serdecznie witamy u nas i u Boga!”

  Autor(ka): dn. 18 marca 2013
  Organizacje kościelne, takie jak ewangelicka Diakonia czy katolicki Caritas, są ważnym ogniwem niemieckiego sektora socjalnego. O przyjęciu w ich szeregi decydują nie tylko kwalifikacje kandydata, ale także jego wyznanie. Lara R. przez rok pracowała w stowarzyszeniu pomocy dzieciom i młodzieży prowadzonym przez organizację charytatywną.
 • Łotwa 2014: Lament w strefie euro

  Autor(ka): dn. 15 marca 2013
  W samym środku kryzysu euro Łotwa deklaruje chęć wprowadzenia nowej waluty. 65% obywateli sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu: wielu Łotyszów obawia się wzrostu cen, nie chce również odpowiadać za pogrążone w kryzysie kraje południowej Europy. To niewielkie państwo bardzo dobrze pamięta niedawno przebyty kryzys gospodarczy.
 • Couchsurfing w Rumunii dla Brytyjczyków

  Autor(ka): dn. 14 lutego 2013
  W związku z planowanym na 2014 rok otwarciem rynku pracy UE dla Rumunii i Bułgarii, brytyjski dziennik The Gurdian rozpoczął kontrowersyjną kampanię w sieci, mającą zniechęcać do poszukiwania zatrudnienia na terenie Wielkiej Brytanii. Czytelnicy i redaktorzy rumuńskiej gazety online wytaczają ironiczną kontrofensywę, zapraszając Brytyjczyków do swojego kraju.