• Kino przeciwko mafii: etyczne Włochy w samym sercu Paryża

  Autor(ka): dn. 6 maja 2013

  Trzeba zapuścić się w samo serce prawobrzeżnej części Paryża, żeby odkryć włoską "wyspę solidarności”. Znajduje się tam Ethicando, małe bistro, w którym serwowane są etyczne produkty. W tym miejscu, 5 marca, Francuzi mogli zetknąć się z jednym z najboleśniejszych problemów Półwyspu Apenińskiego: mafią.

 • Być homoseksualistą w Turcji: "dla zwykłych ludzi zostają tylko cyber randki”

  Autor(ka): dn. 6 maja 2013
  Położona w połowie drogi między Wschodem a Zachodem Turcja, która śni o Europie, ale jednocześnie nie chce zrezygnować z ”kaukaskiego stylu życia”, nie wydaje się być państwem przyjaznym parom tej samej płci. Wywiad z Mehmetem, młodym Turkiem, który opowiada o tym, jak wygląda sytuacja homoseksualistów z dala od wielkich metropolii.
 • Teatr Valle: Historia okupacji

  Autor(ka): dn. 5 kwietnia 2013
  14 czerwca 2011roku aktorzy i pracownicy techniczni rozpoczęli okupację rzymskiego Teatru Valle, historycznej sceny założonej w 1727roku, od dłuższego czasu pogrążonej we śnie w stołecznej dzielnicy Sant’Eustachio. Minęło półtora roku od pierwszego występu, nagrodzonego ogromnym entuzjazmem.
 • Eramus - zamykają fabrykę Europejczyków

  Autor(ka): dn. 26 listopada 2012
  Rzym-Paryż: podróż, która trwa całe życie. Z Potenzy, małego miasteczka w południowych Włoszech, do Austrii, Polski i Quebecu. Na wieść o zamknięciu "fabryki Europejczyków”, która "wyprodukowała” prawie 2 miliony studentów w całej Europie, do redakcji przyszedł list od Franceski, studentki filologii z Rzymu. "Itchy foot”, jak przez Anglików nazywana jest osoba, która nie może usiedzieć na miejscu.