EU in Motion w Kownie

 • Wilno: powrót dzieci na łono matki Litwy

  Autor(ka): dn. 15 października 2014

  W następstwie kryzysu z 2008 roku wielu Litwinów postanowiło szukać szczęścia za granicą. Emigracja za chlebem osiągnęła najwyższy poziom w 2010 roku, po czym stopniowo malała. Obecnie zwiększa się liczba ekspatriantów, którzy chcą wrócić do kraju. Motywuje ich nie tylko polityka rządu litewskiego, ale i poprawiająca się sytuacja gospodarcza.

 • Moje wielkie litewskie wesele feat. Niebezpieczne związki

  Autor(ka): dn. 1 października 2014

  Na Litwie instytucja małżeństwa nie uległa jeszcze tak dalekiej dewaluacji jak w pozostałych częściach Europy. Tę godną podziwu chęć przetrwania podtrzymuje wpływowy na Litwie Kościół, z lękiem myśląc o alternatywie, w której małżeństwo zastąpią współczesne społeczne trendy. Przedstawiamy reportaż o burzliwych zaślubinach, który został zrealizowany na linii Wilno-Kowno.

 • Czy Litwa jest gotowa na euro?

  Autor(ka): dn. 22 września 2014

  1 stycznia 2015 roku Litwa, były tygrys bałtycki, wkroczy na scenę euro. Jak dokładnie wyglądają przygotowania do tego wielkiego dnia? Co Litwini mają do powiedzenia na temat kolejnej zmiany waluty? Cafebabel udał się na miejsce zdarzeń, by zbadać, jak postępują przygotowania do wprowadzenia euro na Litwie.