inside cafébabel

CAFÉBABEL PARTNEREM 2. EDYCJI KONKURSU FESTIWALU FILMOWEGO EVS

Artykuł opublikowany 22 lipca 2014
Artykuł opublikowany 22 lipca 2014

Festiwal filmowy EVS powraca, a Cafebabel nie mogło tego przegapić! W tym roku motywem przewodnim konkursu, zainicjowanego przez l'Agence française Erasmus+ Jeunesse & Sport jest sławny cytat z Gandhiego: „bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”

L’Agence française Erasmus+ Jeunesse & Sport organizuje już drugi rok z rzędu konkurs filmowy, który będzie zgłębiał tematy związane z obywatelstwem.

Edycja konkursu, która odbyła się w 2013 roku, który był również europejskim rokiem obywatelstwa, spotkała się z ogromnym aplauzem. Młodzi Europejczycy ze wszystkich zakątków kontynentu opublikowali ponad sto filmów będących interpretacją hasła: „Citizen, yes you kane".

W tym roku motywem przewodnim konkursu jest sławny cytat z Gandhiego: „bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”.

W tegorocznej edycji konkursu udział wziąć może każdy Europejczyk poniżej 35 roku życia. Zasady są proste: opublikuj film krótszy niż 3 minuty, który ilustruje interpretację cytatu i Twoją wizję uczestnictwa obywatelskiego.

Data zamknięcia konkursu #evsff to 7 września 2014 roku.

Więcej informacji znajdziecie w teaserze konkursu, zrealizowanym przez 7 młodych filmowców-amatorów z Montreuil. Rok temu otrzymali oni nagrodę specjalną jury EVS za film krótkometrażowy „Ma vie à la Boissière”.

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdziesz tu.

Konkurs ma też swoje strony an Twitterze i Facebooku!

Konkurs jest organizowany dzięki wsparciu Ministère des femmes, de la ville, de la jeunesse et des sports miasta Montreuil, l'Anacej, platformy Tempo, Py Production, Cafébabel i Nisi Masa.