Lifestyle

 • Leksykon śmiechu: Europa zrywa boki

  Autor(ka): dn. 26 lipca 2016

  Choć internet jest zdominowany przez określenia typu LOL czy IMAO, europejskie języki oferują wiele innych, bardzo kreatywnych, określeń na napady chichotu. Francuzi mówią petit rire, Hiszpanie – carcajada. A przedstawiciele innych narodów? Pośmiejmy się razem w sześciu językach.

 • Młode pokolenie z Sarajewa po układzie z Dayton

  Autor(ka): dn. 26 lipca 2016

  Ćwierć wieku lat po rozpadzie Jugosławii młodzi ludzie, którzy żyją w podzielonym Sarajewie, opowiadają o swoich osobistych marzeniach i wspólnej przyszłości.

 • Poszło z dymem: skutki zakazu palenia w Rumunii

  Autor(ka): dn. 21 lipca 2016

  Palenie od zawsze budziło w ludziach mieszane uczucia. Z jednej strony przedstawia się je jako niebezpieczny nałóg, a z drugiej strony uchodzi za symbol pewnego stylu życia. Nic dziwnego, że ludzie są bardzo wyczuleni na punkcie swoich praw związanych z paleniem. Zaglądamy do Rumunii, która w tym roku jako jeden ostatnich członków UE wprowadziła zakaz palenia.

 • Mniam-mniam: Kialatok - lepiej gotować razem

  Autor(ka): dn. 12 lipca 2016

  Przedsiębiorstwo społeczne Kialatok w Paryżu proponuje nowy przepis na walkę ze stereotypami. Ich pomysł to warsztaty kulinarne prowadzone przez tych, którym nie zbywa na talencie - za to brak dyplomu utrudnia im odnalezienie się na rynku pracy.

 • Kopenhaga: 5 kobiet poszukujących szczęścia

  Autor(ka): dn. 4 lipca 2016

  Słyszeliśmy już wiele razy, że Duńczycy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Ale czy to samo można powiedzieć o europejskich studentach, którzy tymczasowo mieszkają w stolicy państwa, Kopenhadze? Zrobiliśmy zdjęcia pięciu młodym kobietom i przy okazji zapytaliśmy je o ich nadzieje, plany oraz obawy.  

 • Heimat: dom w kieszeni

  Autor(ka): dn. 4 lipca 2016

  „Heimat“ to pojęcie, które od niedawna słyszy się coraz częściej, zwłaszcza z ust polityków niemieckich populistycznych partii prawicowych. Ale skąd w języku niemieckim wziął się ten wyjątkowy termin, który jest tak trudny do przetłumaczenia?

 • Euro 2016: Belgia. (Czerwony) Diabeł tkwi w szczegółach

  Autor(ka): dn. 1 lipca 2016

  We Francji, mimo deszczu i przepełnionych koszy na ulicach, wielkie święto europejskiego futbolu trwa w najlepsze. Nowa formuła, dzięki której mecze rozgrywają aż 24 drużyny, gwarantuje jeszcze dłuższy i jeszcze lepszy turniej. Trzymamy rękę na pulsie i prezentujemy Wam niektóre z reprezentacji, prognozy wyników, nowe trendy i to, co się mówi o drużynach. Czas na Belgię!

 • Niełatwo być młodym greckim Żydem

  Autor(ka): dn. 29 czerwca 2016

  W stolicy Grecji niewielka, ale za to zdeterminowana grupa Żydów stara się podtrzymywać ponad 2000-letnie tradycje. Polityka drastycznych oszczędności budżetowyche i inne zmiany stawiają młodych greckich Żydów przed falą wyzwań. Ale pomimo rosnącej emigracji żydowska młodzież pozostaje aktywna – włączając w to zaledwie 26-letniego rabina Ateńskiej Gminy Żydowskiej.

 • Cafébabel vs Brytyjska Kuchnia: Ostateczne Starcie

  Autor(ka): dn. 23 czerwca 2016

  [Video] Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej podzieliło nie tylko wyspiarzy, ale też mieszkańców kontynentu. Stanowisko Cafébabel jest jasne: nie możemy żyć bez Brytyjczyków - ani bez ich specyficznych przysmaków. W siedzibie głównej magazynu w Paryżu przeprowadziliśmy test najpopularniejszych specjałów kuchni brytyjskiej.

 • Mapa tygodnia: Brytyjczycy w Europie

  Autor(ka): dn. 22 czerwca 2016

  Dwudziestego trzeciego czerwca Brytyjczycy wezmą udział w ogólnokrajowym referendum, w którym podejmą decyzję o swoim dalszym losie w Europie. W razie Brexitu - jeśli Wielka Brytania opuści Unię - ilu z nich mogłoby mieć problemy z uzyskaniem wizy? Na naszej mapie możesz sprawdzić, w których europejskich krajach mieszka najwięcej Brytyjczyków.