Lifestyle

 • Rayo Vallecano z Madrytu: klub dla ludzi 

  Autor(ka): dn. 26 maja 2016

  Mieszkańcy popularnej madryckiej dzielnicy Vallecas są reprezentowani nie przez polityków, a przez drużynę piłki nożnej. Od prawie stu lat - dzięki zbiórkom charytatywnym i prezentom świątecznym - Rayo Vallecano buduje swoją reputację, pomagając ludziom. ,,El Rayo” wydaje się być ostatnią instytucją piłkarską w Europie z zasadami. Jednak nie wszystko maluje się aż tak różowo.

 • Skazani na Manboo, czyli życie w kafejce internetowej

  Autor(ka): dn. 20 maja 2016

  Większość mieszkańców Tokio spędza w kafejkach internetowych co najwyżej godzinę lub dwie. Bezsenna noc przed monitorem komputera to jedno, ale spędzenie życia w jego świetle to co innego. Masata i Hitomi na co dzień mieszkają w boksie o powierzchni 4m2. Chociaż śpią na podłodze, kawiarenkę Manboo traktują jak swój dom. Ich historię przedstawia film dokumentalny naszych partnerów z 99.media.

 • Kościół św. Antoniego: hipsterska świątynia w Madrycie

  Autor(ka): dn. 19 maja 2016

  Kościół katolicki w Hiszpanii traci swoje wpływy polityczne, ale jest za to bardzo aktywny w życiu społecznym. Postanowiliśmy prześledzić przebieg tej rewolucji w Madrycie, gdzie spotkaliśmy się z księdzem z parafii pod wezwaniem św. Antoniego. Znajduje się tam kościół jedyny w swoim rodzaju.

 • Londyn: Hackney Wick, Fish Island i posmak fajnego życia

  Autor(ka): dn. 17 maja 2016

  Londyńskie dzielnice Hackney Wick i Fish Island, czyli największa koncentracja pracowni artystycznych w Europie, były świadkami odbywających się po drugiej stronie Tamizy Igrzysk Olimpijskich 2012. Dziś nie ma tam już powiewających flag, a lekkoatleci zdążyli pobiec gdzie indziej. Mimo to mieszkańcom zagrożonym eksmisją zakwasy mogą doskwierać dłużej, niż mogliby się tego spodziewać.

 • Zdrowa żywność: Obczaj moje musli!

  Autor(ka): dn. 16 maja 2016

  Ósma rano, telefon brzęczy, powieki się kleją, a na twarzy odcisnęła się poduszka. Po co w ogóle wstawać? Mnie motywują dwie łyżki oleju rzepakowego, połówka banana, odrobina soku z cytryny, siemię lniane, ziarna sezamu, orzechy i mnóstwo owoców. I tak oto powstaje energetyczna mieszanka, w sam raz do zjedzenia przed dniem pełnym wrażeń.

 • [VIDEO] Zapraszamy za kulisy Cafébabel!

  Autor(ka): dn. 10 maja 2016

  Po 15 latach istnienia magazynu, zwołaliśmy naradę, by obmyślić najlepszy sposób na świętowanie tego jubileuszu. Wywiad z angielską królową na temat Brexitu? Impreza na dachu Parlamentu Europejskiego? Reportaż #EUtoo z łańcuchów górskich na Księżycu? Nic z tych rzeczy. Starym dobrym zwyczajm nakręcliśmy film. Zapraszamy za kulisy Cafebabel!

 • Meet My Hood: Noailles, Marsylia

  Autor(ka): dn. 9 maja 2016

  Szósta najbiedniejsza dzielnica we Francji to miejsce znanego targu Marché des Capucins i siedziba gangów papierosowych przemytników. W samym sercu Marsylii, gdzie ubóstwo miesza się z przepychem, znajduje się Noailles, dzielnica blasków i cieni, istna mieszanka kultur całego świata. 

 • Mniam-mniam: Zalej wrzątkiem

  Autor(ka): dn. 4 maja 2016

  Wydaje się, że w erze milenialsów, według popularnej definicji ludzi jedzących zdrowo, ekologicznie i estetycznie, rynek żywności gotowej do spożycia musi odejść do lamusa. W obliczu tego niebezpieczeństwa postanowiłam pochylić się na chwilę - może nawet z pewną nostalgiczną czułością - nad kilkoma najpopularniejszymi daniami instant z Europy.

 • Liczby mówią: lajkuj dla królowej

  Autor(ka): dn. 22 kwietnia 2016

  Elżbieta II, z Bożej łaski, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz innych Jej Posiadłości i Terytoriów królowa, Głowa Wspólnoty i Obrończyni Wiary lubi to - i jest gotowa zapłacić 50 tys. funtów rocznie komuś, kto kliknie za nią w kciuk.

 • Liczby mówią: zażywanie narkotyków w Europie

  Autor(ka): dn. 19 kwietnia 2016

  Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (ang. EMCDDA) we współpracy z Europolem opublikowało w ubiegłym tygodniu raport na rok 2016 dotyczący wpływu rynku narkotykowego na społeczeństwo w Europie. Raport donosi, m.in. że mieszkańcy Unii Europejskiej co roku wydają ponad 24 miliardy euro na nielegalne środki odurzające.