Lifestyle

 • Yuri Aleksjeiew: adwokat, który został hobbitem

  Autor(ka): dn. 2 marca 2017

  Na pierwszy rzut oka w życiu Yurija nie ma nic nadzwyczajnego. Od pięciu lat mieszka sto kilometrów od Moskwy. Ma swój profil na Couchsurfingu i od czasu do czasu przyjmuje turystów z całego świata. Jednak jego dom jest dosyć specyficzny – znajduje się kilka metrów pod ziemią. Poznajcie historię wolnego człowieka.

 • Kobieta, która poślubiła samą siebie

  Autor(ka): dn. 23 lutego 2017

  Zmęczona czekaniem na księcia na białym koniu, Sophie Tanner doszła do wniosku, że tylko ona może być tą jedyną. Dlatego wzięła ze sobą ślub.

 • Owen Lean: licencjat w dziedzinie nauk magicznych

  Autor(ka): dn. 15 lutego 2017

  Każdy, kto dorastał w latach 90 i czytał Harrego Pottera z pewnością spędził długie godziny marząc o zostaniu prawdziwym czarodziejem czy czarownicą. Okazuje się, że aby nauczyć się magii wcale nie trzeba dostać się do Hogwartu – wystarczy pojechać do Dublina.

 • Alfredo Meschi: 40 000 krzyży w obronie zwierząt

  Autor(ka): dn. 19 stycznia 2017

  Alfredo Meschi zdecydował się poświęcić całe swoje ciało dla idei wyzwolenia zwierząt. Tatuując sobie 40 000 krzyży włoski aktywista stworzył własny, niewerbalny język, pokazujący cierpienie żywych istot. Zobaczcie, aby zrozumieć.

 • Nowa Europa 100: nadzieja ze Wschodu

  Autor(ka): dn. 10 stycznia 2017

  W świetle ostatnich wydarzeń, koniec utopijnego projektu europejskiego zdaje się nam zagrażać bardziej niż kiedykolwiek. Jest jednak nowa inicjatywa, która może was podnieść na duchu. Przedstawiamy nasz best-of Nowej Europy 100: grupę najciekawszych osobowości ze Środkowo-Wschodniej Europy, które w przyszłości będą zmieniać świat.

 • Emigracja wewnętrzna – polska odpowiedź na hygge

  Autor(ka): dn. 16 grudnia 2016

  Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę wszystkie tragedie 2016 roku, perspektywa hygge wydaje się kusząca. Okazuje się jednak, że daliśmy się wkręcić w gigantyczną kampanię marketingową. Ale nie lękajcie się – cafébabel ma dla was alternatywę. Zamiast kupować drogie książki o duńskim stylu życia, wybierz się z nami na polską emigrację wewnętrzną. 

 • Huragan seksizmu: kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

  Autor(ka): dn. 31 października 2016

  Meteorolodzy przepowiadają pogodę, analizują nagrania satelitarne i męczą się z nadawaniem nazw cyklonom, antycyklonom, huraganom i tajfunom. Te rozterki są również dobrze znane przyszłym rodzicom. Najnowsze badania pokazują, że siła huraganów mających żeńskie imiona jest często niedoceniana, co może nieść za sobą katastrofalne skutki.

 • Nieunikniona inwazja słów

  Autor(ka): dn. 25 października 2016

  [OPINIA] Angielski zawładnął słownictwem w zakresie biznesu, reklamy i na portalach społecznościowych. Jego użycie rozprzestrzenia się jak zaraza, co spędza sen z powiek niłośnikom takich języków jak hiszpański, francuski czy włoski. Historia lingwistycznej (re)konkwisty. 

 • Niemcy: Lekcje flirtu dla uchodźców

  Autor(ka): dn. 29 września 2016

  27-letni Horst Wenzel z Kolonii jest trenerem uwodzenia. W 2012 roku założył Uniwersytet Flirtu. Dziś udziela korepetycji z nietypowej dziedziny bankierom i ortopedom, a od niedawna również uchodźcom przebywającym w Niemczech. Na internetowych hejterów działa to jednak jak płachta na byka.

 • W 2017 roku opłaty za roaming w Europie odejdą do lamusa

  Autor(ka): dn. 27 września 2016

  Komisja Europejska zniosła dodatkowe opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych za granicą. Jednak operatorzy będą mogli nadal pobierać opłaty od tych klientów, którzy przebywają poza krajem przez dłuższy czas. Część komentatorów twierdzi, że stoi to w sprzeczności z ideą Europy bez granic. Inni krytykują fakt, że na skutek decyzji Brukseli, koncerny telekomunikacyjne poniosą ogromne straty.