Lifestyle

 • Owen Lean: licencjat w dziedzinie nauk magicznych

  Autor(ka): dn. 15 lutego 2017

  Każdy, kto dorastał w latach 90 i czytał Harrego Pottera z pewnością spędził długie godziny marząc o zostaniu prawdziwym czarodziejem czy czarownicą. Okazuje się, że aby nauczyć się magii wcale nie trzeba dostać się do Hogwartu – wystarczy pojechać do Dublina.

 • Alfredo Meschi: 40 000 krzyży w obronie zwierząt

  Autor(ka): dn. 19 stycznia 2017

  Alfredo Meschi zdecydował się poświęcić całe swoje ciało dla idei wyzwolenia zwierząt. Tatuując sobie 40 000 krzyży włoski aktywista stworzył własny, niewerbalny język, pokazujący cierpienie żywych istot. Zobaczcie, aby zrozumieć.

 • Nowa Europa 100: nadzieja ze Wschodu

  Autor(ka): dn. 10 stycznia 2017

  W świetle ostatnich wydarzeń, koniec utopijnego projektu europejskiego zdaje się nam zagrażać bardziej niż kiedykolwiek. Jest jednak nowa inicjatywa, która może was podnieść na duchu. Przedstawiamy nasz best-of Nowej Europy 100: grupę najciekawszych osobowości ze Środkowo-Wschodniej Europy, które w przyszłości będą zmieniać świat.

 • Emigracja wewnętrzna – polska odpowiedź na hygge

  Autor(ka): dn. 16 grudnia 2016

  Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę wszystkie tragedie 2016 roku, perspektywa hygge wydaje się kusząca. Okazuje się jednak, że daliśmy się wkręcić w gigantyczną kampanię marketingową. Ale nie lękajcie się – cafébabel ma dla was alternatywę. Zamiast kupować drogie książki o duńskim stylu życia, wybierz się z nami na polską emigrację wewnętrzną. 

 • Huragan seksizmu: kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

  Autor(ka): dn. 31 października 2016

  Meteorolodzy przepowiadają pogodę, analizują nagrania satelitarne i męczą się z nadawaniem nazw cyklonom, antycyklonom, huraganom i tajfunom. Te rozterki są również dobrze znane przyszłym rodzicom. Najnowsze badania pokazują, że siła huraganów mających żeńskie imiona jest często niedoceniana, co może nieść za sobą katastrofalne skutki.

 • Nieunikniona inwazja słów

  Autor(ka): dn. 25 października 2016

  [OPINIA] Angielski zawładnął słownictwem w zakresie biznesu, reklamy i na portalach społecznościowych. Jego użycie rozprzestrzenia się jak zaraza, co spędza sen z powiek niłośnikom takich języków jak hiszpański, francuski czy włoski. Historia lingwistycznej (re)konkwisty. 

 • Niemcy: Lekcje flirtu dla uchodźców

  Autor(ka): dn. 29 września 2016

  27-letni Horst Wenzel z Kolonii jest trenerem uwodzenia. W 2012 roku założył Uniwersytet Flirtu. Dziś udziela korepetycji z nietypowej dziedziny bankierom i ortopedom, a od niedawna również uchodźcom przebywającym w Niemczech. Na internetowych hejterów działa to jednak jak płachta na byka.

 • W 2017 roku opłaty za roaming w Europie odejdą do lamusa

  Autor(ka): dn. 27 września 2016

  Komisja Europejska zniosła dodatkowe opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych za granicą. Jednak operatorzy będą mogli nadal pobierać opłaty od tych klientów, którzy przebywają poza krajem przez dłuższy czas. Część komentatorów twierdzi, że stoi to w sprzeczności z ideą Europy bez granic. Inni krytykują fakt, że na skutek decyzji Brukseli, koncerny telekomunikacyjne poniosą ogromne straty.

 • #NoSizeFitsAll: Moda bez kompleksów

  Autor(ka): dn. 26 września 2016

  Tegoroczny London Fashion Week wywołał wiele kontrowersji z powodu nadal obecnego w nim absurdalnego i nieosiągalnego kanonu piękna. To zresztą nie pierwszy raz jak wydarzenie to wzbudza protesty. Przyjrzeliśmy się kilku małym start-upom, które kontratakują, pokazując w roli modelek prawdziwe kobiety. 

 • Chcieć to móc: Wolontariusze, którzy przenoszą góry

  Autor(ka): dn. 17 września 2016

  [Portret] „Nikt nie jest tak biedny, żeby nie mógł czegoś ofiarować innym. Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie mógł czegoś otrzymać”. Przemierzamy Europę w poszukiwaniu osób, dla których lato oznacza altruizm. Czas na podróż na Teneryfę, żeby poznać Elenę.