MeetMyHood

 • Meet My Hood: Zugló, Budapeszt

  Autor(ka): dn. 6 stycznia 2017

  Czternasta dzielnica Budapesztu to miejsce, gdzie przyszłam na świat i spędziłam większość swojego życia. Dla mnie jest doskonała – wszystko, czego potrzebuję, jest tuż za rogiem. Ale dla moich znajomych  jest to po prostu dzielnica, w której nie ma co robić. Zawsze pytają mnie: „Łał, nadal mieszkasz w Zugló?”

 • Meet My Hood: 13. dzielnica Paryża

  Autor(ka): dn. 3 sierpnia 2016

  13. dzielnica to paryskie „Chinatown" pełne małych, ukrytych uliczek i wielkich budynków, w których rzekomo mieszka chińska mafia. Zapraszam na małą wycieczkę po moim nowym, niewielkim domu w południowej części Paryża.

 • Meet My Hood: Noailles, Marsylia

  Autor(ka): dn. 9 maja 2016

  Szósta najbiedniejsza dzielnica we Francji to miejsce znanego targu Marché des Capucins i siedziba gangów papierosowych przemytników. W samym sercu Marsylii, gdzie ubóstwo miesza się z przepychem, znajduje się Noailles, dzielnica blasków i cieni, istna mieszanka kultur całego świata. 

 • Meet My Hood: Exarchia, Ateny

  Autor(ka): dn. 22 marca 2016

  Policja nie ośmiela się postawić stopy w tej historycznej dzielnicy Aten i antysystemowym sercu miasta. Jednocześnie okolica ta staje się coraz modniejszym miejscem i przyciąga nie tylko anarchistów. Exarchia nie traci jednak swojej charakterystycznej, istniejącej od lat, duszy. Witaj w sercu „miejskiego oporu”. 

 • Meet My Hood: Józsefváros, Budapeszt

  Autor(ka): dn. 24 lutego 2016

  Kiedy byłem dzieckiem, zakazywano mi zapuszczania się w te okolice. Budapeszteńska VIII dzielnica miała reputację niebezpiecznej, zamieszkiwanej przez dziwnych ludzi, wylęgarni przestępców. Co oczywiście oznacza, że młodzi Węgrzy wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję, aby odkryć tę piękną zabytkową część miasta. 

 • Meet my Hood: Cihangir 

  Autor(ka): dn. 10 lutego 2016

  Obecnie mieszkam w Cihangirze, w sercu stambulskiej dzielnicy Beyoğlu, zlokalizowanym między słynnym placem Taksim a portem Kabatas. Tak się też składa (pewnie nieprzypadkowo), że to jedna z moich ulubionych dzielnic największego miasta Turcji. Chciałabym wam przybliżyć to miejsce. 

 • Meet my Hood: Blasco Ibáñez, Walencja

  Autor(ka): dn. 12 stycznia 2016

  Od czasu utworzenia wydziałów Uniwersytetu w Walencji w dzielnicy Avenida Blasco Ibáñez, dzielnica okrzyknięta została studenckim sercem „miasta nad rzeką Turią”. Cafébabel poświęciło trochę czasu na zapoznanie się z okolicą, w której jowialność tanich barów miesza się z wysoką kulturą. 

 • Meet my Hood: Molenbeek, Bruksela

  Autor(ka): dn. 7 stycznia 2016

  Po paryskich atakach brukselska dzielnica Molenbeek jest postrzegana jako potencjalne siedlisko Daeszu, a media podsycają ten obraz ukazując ją w tendencyjny sposób. Przechadzając się po Molenbeeku i rozmawiając z mieszkańcami, młoda Belgijka ukazuje korzyści płynące z wielokulturowości dzielnicy, gdzie ludzie z całego świata zbierają się na lunch w jednej z wielu tutejszych małych piekarni. 

 • Meet My Hood: Canal de l’Ourcq

  Autor(ka): dn. 5 listopada 2015

  Określenie „melting pot" jak mało które pasuje do tej części francuskiej stolicy. Tym razem odwiedziliśmy okolicę skupioną wokół Canal de l'Ourcq w 19. Dzielnicy Paryża w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i ludzi zamieszkujących tę niezwykle szybko zmieniającą się część metropolii.

 • Meet My Hood: Faubourg Saint-Denis w Paryżu

  Autor(ka): dn. 29 października 2015

  Okolice metra Strasbourg Saint-Denis, symbol paryskiej gentryfikacji, słyną z restauracji z organicznym jedzeniem oraz brodatych facetów. Pomimo tego współczesnego wizerunku, dzielnica może poszczycić się boagtą historią, której nie podepczą nawet adidasy Stana Smitha.

  Przed nami przechadzka ulicami Faubourg, w gęstwinie budek z kebabem, świeżych produktów i gołębi. I ludzi, mnóstwa ludzi.