Mniam mniam

 • Paryski wurst? 5 niemieckich adresów w mieście croissantów

  Autor(ka): dn. 18 sierpnia 2016

  Lato w pełni, a lato najlepiej spędzić w berlińskim ogródku piwnym. Nawet w centrum Paryża stosunkowo łatwo odnaleźć bastiony niemieckiej kuchni. Przedstawiamy 5 lokali, w których możesz skosztować Currywursta.

 • Niebieskie wino – nowy hit czy kpina?

  Autor(ka): dn. 22 lipca 2016

  To prawda - sami już nie wiemy, co wymyślić. Gama różnorodnych napojów jest tak szeroka, że w 2016 roku trudno sobie wyobrazić świetlaną przyszłość jakiegokolwiek drinka, wina czy alkoholu wysokoprocentowego. Mimo to każdego roku po odejściu wiosny wykluwa się nowy szalony pomysł. Nie słyszeliście jeszcze o najświeższej nowince? Grupa młodych Hiszpanów wypuściła na rynek niebieskie wino.

 • Mniam-mniam: Kialatok - lepiej gotować razem

  Autor(ka): dn. 12 lipca 2016

  Przedsiębiorstwo społeczne Kialatok w Paryżu proponuje nowy przepis na walkę ze stereotypami. Ich pomysł to warsztaty kulinarne prowadzone przez tych, którym nie zbywa na talencie - za to brak dyplomu utrudnia im odnalezienie się na rynku pracy.

 • Cafébabel vs Brytyjska Kuchnia: Ostateczne Starcie

  Autor(ka): dn. 23 czerwca 2016

  [Video] Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej podzieliło nie tylko wyspiarzy, ale też mieszkańców kontynentu. Stanowisko Cafébabel jest jasne: nie możemy żyć bez Brytyjczyków - ani bez ich specyficznych przysmaków. W siedzibie głównej magazynu w Paryżu przeprowadziliśmy test najpopularniejszych specjałów kuchni brytyjskiej.

 • Zdrowa żywność: Obczaj moje musli!

  Autor(ka): dn. 16 maja 2016

  Ósma rano, telefon brzęczy, powieki się kleją, a na twarzy odcisnęła się poduszka. Po co w ogóle wstawać? Mnie motywują dwie łyżki oleju rzepakowego, połówka banana, odrobina soku z cytryny, siemię lniane, ziarna sezamu, orzechy i mnóstwo owoców. I tak oto powstaje energetyczna mieszanka, w sam raz do zjedzenia przed dniem pełnym wrażeń.

 • Mniam-mniam: Zalej wrzątkiem

  Autor(ka): dn. 4 maja 2016

  Wydaje się, że w erze milenialsów, według popularnej definicji ludzi jedzących zdrowo, ekologicznie i estetycznie, rynek żywności gotowej do spożycia musi odejść do lamusa. W obliczu tego niebezpieczeństwa postanowiłam pochylić się na chwilę - może nawet z pewną nostalgiczną czułością - nad kilkoma najpopularniejszymi daniami instant z Europy.

 • Mniam-mniam: Paella - już wkrótce na wyświetlaczach waszych telefonów

  Autor(ka): dn. 9 lutego 2016

  Koniec z „żółtym ryżem z dodatkami”. Niebawem autentyczna walencka paella będzie posiadała swoją własną emotikonę w aplikacji WhatsApp pozwalającej na przesyłanie natychmiastowych komunikatów. #PaellaEmoji już wkrótce pojawi się na waszych wyświetlaczach.

 • Aplikacje eco-food coraz bardziej na topie

  Autor(ka): dn. 14 stycznia 2016

  Co byście powiedzieli na 24/7 dostęp do aplikacji, która jest waszym osobistym doradcą przy zakupach? A jeśli byłaby to aplikacja zainstalowana na waszych smartfonach? Oto nadeszły czasy, kiedy sami nie jesteśmy pewni, co mamy w lodówce, a przy cotygodniowych zakupach musimy wspierać się technologią. Jak to się stało, że przez tyle czasu udało nam się bez niej przetrwać?

 • Café con hielo: Brzęk kostek lodu

  Autor(ka): dn. 22 grudnia 2015

  Podczas gdy jedni debatują nad tym, jak obniżyć globalną temperaturę o dwa stopnie, Hiszpania już dawno znalazła remedium na gorąco. Recepta? El café con hielo czyli espresso z dwiema kostkami lodu. Francuzka mieszkająca w Madrycie przełamuje lody.

 • Mniam-mniam: wegetariańska Turcja

  Autor(ka): dn. 24 listopada 2015

  Podczas mojego erasmusowego pobytu w Stambule pokochałam kuchnię turecką. Turcja ma opinię państwa uwielbiającego mięso – to prawda! Jednak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że Turcja to również wspaniałe miejsce dla wegeterian. Bycie wegetarianką w Stambule pozwoliło mi odkryć pewne imponujące tureckie dania bezmięsne.