Przezbalkany

 • Radovan Karadzić złapany

  Autor(ka): dn. 15 sierpnia 2008
  Radovan Karadžić, były prezydent Republiki Serbskiej, były szef Serbskiej Partii Demokratycznej oraz były zwierzchnik sił zbrojnych Republiki Serbskiej (VRS), obciążony jest zarzutami dokonania ludobójstwa i współuczestnictwa w ludobójstwie, zagłady, morderstw, umyślnego pozbawiania życia, wypędzeń, deportacji, nieludzkich działań oraz innych zbrodni poczynionych przeciwko bośniackim Muzułmanom,
 • Wydarzyło się na Bałkanach. Przegląd tygodnia od 7.04 do 14.04

  Autor(ka): dn. 18 kwietnia 2008
  Chorwacja Przebywająca w Zagrzebiu Sekretarz Generalny Amnesty International Irene Khan, zwróciła uwagę władz Chorwacji na nieprawidłowości zachodzące przy śledztwach dotyczących zbrodni wojennych, zwłaszcza tych popełnionych przez chorwackich żołnierzy i policjantów.
 • WYDARZYŁO SIĘ NA BAŁKANACH. PRZEGLĄD TYGODNIA 31.03-06.04

  Autor(ka): dn. 7 kwietnia 2008
  CHORWACJA: Chorwacja w NATO Chorwacja może być zadowolona z zakończonego w piątek szczytu NATO w Bukareszcie, albowiem wraz z Albanią stała się jego oficjalnym członkiem. Od początku trwania szczytu dyplomaci Paktu Północnoatlantyckiego unikali odpowiedzi na pytania chorwackich dziennikarzy o przyjęcie Chorwacji do grona członków organizacji.
 • Sarajevo

  Autor(ka): dn. 28 marca 2008
 • Inne spojrzenie na historię /zaproszenie do dyskusji/

  Autor(ka): dn. 28 marca 2008
  Historia ludobójstwa na Bałkanach. (część 2.) w oparciu o artykuł opublikowany na stronie www.genocid.org Szósta zbrodnia ludobójstwa na ludności muzułmańskiej była skutkiem okupacji Bośni i Hercegowiny przez Austro-Węgry.
 • Inne spojrzenie na historię

  Autor(ka): dn. 25 marca 2008
  Historia ludobójstwa na Bałkanach. (część 1.) w oparciu o artykuł opublikowany na stronie www.genocid.org Pierwsze zbrodnie ludobójstwa na ludności muzułmańskiej miały miejsce 584 lata po pierwszej wyprawie krzyżowej i trwały od 1683 do 1699 roku. Ta pierwsza tragedia muzułmanów rozegrała się w następstwie bitwy pod Wiedniem i prowadzonej wojny przez Austrię i Turcję.
 • Sarajevo

  Autor(ka): dn. 25 marca 2008
 • Bośnia i Hercegowina bliżej Europy.

  Autor(ka): dn. 14 grudnia 2007
  Piątego grudnia Bośnia i Hercegowina, jako ostatnie państwo na Bałkanach, parafowała Porozumienie o Stabilizacji i Stowarzyszeniu z Unią Europejską. Wydarzenie to jest długo oczekiwanym i niewątpliwie najbardziej zdecydowanym krokiem naprzód w procesie integracji z UE. Podpisy pod dokumentem złożyli Komisarz ds.
 • Welcome to Sarajevo

  Autor(ka): dn. 6 grudnia 2007
  W niedziele wróciłam z Sarajewa. Spędziłam tam ponad miesiąc. Jest dużo do opowiadania... Obiecuję, że opiszę wszystko co zobaczyłam i usłyszałam... Już wkrótce!
 • Co słychać u naszych słowiańskich braci, czyli serbski turbofk. część 1.

  Autor(ka): dn. 10 września 2007
  Powoli udaje nam się zapominać o disco polo. Z ulic zniknęły stragany z kasetami, w sali kongresowej nie odbywają się wielkie discopolowe gale, a działkowicze częściej relaksują się przy Ich Troje i Rubiku niż przy Boysach czy Shazzie. Muzyka, która święciła triumfy w latach 90, teraz słuchana jest w zaciszu domowym przez najbardziej zagorzałych fanów.