Społeczeństwo

Syndrom świnki

Artykuł opublikowany 18 lipca 2007
Artykuł opublikowany 18 lipca 2007
Na podstawie wyników badań naukowych zrealizowanych w roku 2005, mężczyźni wolą nie tylko kobiety o blond włosach, ale również głupie jak but.

Tajne hasło: świnka morska. Kaprawe oczko, blond słoma - zjawisko nazywa się Jessica lub Sabrina - imię, które otrzymuje się przez dodanie litery "a". Rozebrana do półnaga, błyszczące wargi, z zagubioną w rozdziawionej paszczęce gumą do żucia. Negatywny iloraz inteligencji, wylakierowane pazury, delikatnie nazywana "trzpiotką", a czasem z nieco mniejszym pobłażaniem "suką" lub nawet "kurwiszczem". Ukończywszy studia, nauczywszy się niezależności i tego jak powiedzieć mężczyźnie ‘nie’ dlaczego musimy współzawodniczyć z takimi indywiduami? Dlaczego to właśnie one, na Boga, nawiedzają po nocach sny mężczyzn?

Przyklejona do przystanku, usta w ciup lub przechadzająca się, obuta w niebosiężne szpilki i ubrana w kostium pantery. Pani Suczka zdaje się mieć wszystkie asy w swoim rękawie: zawsze chętna i zawsze gotowa. Po co starać się być dowcipną, gdy odpowiednio wykrzywione w niezadowolonym grymasie usta od razu zdobywają serca i ciała? Po co silić się na inteligencję, gdy nabłyszczony dekolt oszczędzi wam czasu? Najgorsze ziółka wyrastają najgęściej w świetle świateł dyskotekowych, w piekarni, nawet w domach opieki społecznej – patrz: wytapetowana lampucera. Idealna kobieta nie jest więc już kurą domową, ale aktorką porno. Czy trzeba więc kupić sobie karnet na solarium, zapomnieć przeczytane książki, nauczyć się gdakać nastroszywszy piórka? Tak, trzy razy tak, kochana czytelniczko.

Bo w 2005 roku trzech poważnych naukowców, w okularach, z uniwersytetów w Bristolu, Aberdeen, Glasgow i Edynburgu mierzyło IQ tysiąca chłopców i dziewczynek w wieku 11 lat i sprawdzało, czy po 14 latach te niewinne dzieciątka znalazły swego życiowego partnera. Wyniki badań wiele mówią. Dla kobiet szansa na bycie w stałym związku "maleje o 40% na każde 16 punktów więcej w jej IQ".

Ale wyniki badań stają się naprawdę cyniczne dopiero w momencie, gdy dodają, że "mężczyzna o takich samych możliwościach intelektualnych ma o 35% więcej szansy na zawarcie małżeństwa". Zostało więc naukowo udowodnione, że mężczyźni wolą głupie. Lub takie, które udają głupie. Nie trzeba już sobie zadawać więcej pytań.