Video

 • Berlin: Neukölln kontra stereotypy

  Autor(ka): dn. 26 maja 2016

  „Staraj się nie przynosić ze sobą zbyt wielu stereotypów” - radzi jeden z mieszkańców. A mimo to uprzedzeń jest mnóstwo. Niebezpieczna? Multikulti? Raj dla hispterów? Kiedy spędzi się trochę czasu w Neukölln, można zobaczyć inne oblicze dzielnicy. Imigranci i pokolenie młodych Niemców żyją tu obok siebie. Ale czy uda im się stawić opór gentryfikacji? Reportaż video.

 • Skazani na Manboo, czyli życie w kafejce internetowej

  Autor(ka): dn. 20 maja 2016

  Większość mieszkańców Tokio spędza w kafejkach internetowych co najwyżej godzinę lub dwie. Bezsenna noc przed monitorem komputera to jedno, ale spędzenie życia w jego świetle to co innego. Masata i Hitomi na co dzień mieszkają w boksie o powierzchni 4m2. Chociaż śpią na podłodze, kawiarenkę Manboo traktują jak swój dom. Ich historię przedstawia film dokumentalny naszych partnerów z 99.media.

 • [VIDEO] Zapraszamy za kulisy Cafébabel!

  Autor(ka): dn. 10 maja 2016

  Po 15 latach istnienia magazynu, zwołaliśmy naradę, by obmyślić najlepszy sposób na świętowanie tego jubileuszu. Wywiad z angielską królową na temat Brexitu? Impreza na dachu Parlamentu Europejskiego? Reportaż #EUtoo z łańcuchów górskich na Księżycu? Nic z tych rzeczy. Starym dobrym zwyczajm nakręcliśmy film. Zapraszamy za kulisy Cafebabel!

 • Przyjazd do Aten: z deszczu pod rynnę

  Autor(ka): dn. 28 kwietnia 2016

  Kryzys gospodarczy pozostawił głębokie ślady na stolicy Grecji. Pomimo pakietów pomocowych sytuacja w Atenach się nie poprawia, a ostre cięcia budżetowe jeszcze ją pogarszają. Duża część greckiego społeczeństwa zubożała, zaś prawie połowa młodych nie ma pracy. Coraz większej liczbie ludzi grozi życie na ulicy. Powoli wszyscy już tracą nadzieję.

 • „Głosy z wyspy Manus”: miejsce bez przyszłości

  Autor(ka): dn. 20 kwietnia 2016

  Odyseja Behrouza i Omara kończy się na wyspie Manus: w czyścu pozbawionym przyszłości. To tu, pośrodku Pacyfiku, spotykają się historie ucieczek, prześladowań, przemocy, ale także nadziei na dotarcie do wymarzonej Australii, która jednak nigdy nie stanie się domem. Cafébabel prezentuje Głosy z wyspy Manus - nowy dokument naszego partnera 99.media.

 • Polskie prawo aborcyjne: Paryż solidarny z Warszawą

  Autor(ka): dn. 12 kwietnia 2016

  [Video] Relacja z paryskiego Placu Inwalidów, gdzie 10 kwietnia odbył się protest przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Pod hasłem „Odzyskać wybór” z Polkami solidaryzowali się w ten weekend również mieszkańcy Warszawy, Berlina, Londynu, Pragi, a nawet Tokio. 

 • Dorota Jadczak: Księżniczka polskiej kulturystyki

  Autor(ka): dn. 23 marca 2016

  [Video] W czasie wolnym nosi szpilki i lekkie sukienki. Na siłowni dźwiga ciężary. 60-letnia Dorota Jadczak nie traci żadnej okazji, by trenować biceps i triceps. Jest laureatką licznych nagród w Polsce i za granicą. Ale to w życiu codziennym zmaga się z największymi wyzwaniami. Film krótkometrażowy o feministycznych muskułach. 

 • „The Adventure"-  losy trzech imigrantów zatrzymanych w Grecji

  Autor(ka): dn. 22 marca 2016

  Uwięzieni w Grecji. Dopóki nie uzyskają statusu uchodźcy, nie mogą ani przekroczyć granicy, ani legalnie pracować. Co mogą więc zrobić? Nielegalnie wyruszyć w dalszą drogę. Nasi partnerzy z 99.media  przez rok towarzyszyli trzem młodym imigrantom z Wybrzeża Kości Słoniowej podczas ich podróży po Europie. Cafebabel prezentuje pełną wersję filmu dokumentalnego pod tytułem Przygoda (The Adventure).