WideAngle

 • Powodzie w Dubaju

  Autor(ka): dn. 16 stycznia 2008
  Wybierając się do Dubaju miałam nadzieje, że przez rok nie dane mi będzie zobaczyć ani jednej chmurki. Co tu dopiero mówić o prawdziwej powodzi! Przez kilka dni padało (właściwie w Europie taki deszcz nie spowodowałby żadnych problemów - ot, jesienna słota.
 • Burj-uazja: z życia dubajskich wyższych sfer

  Autor(ka): dn. 23 września 2007
  Dubaj jest jedynym miejscem na świecie, w którym znajduje się siedmiogwiazdkowy hotel. I w którym mieszkają ludzie, których na niego stać. Podczas gdy gdziekoliwiek indziej „nie wszystko złoto co się świeci“, w luksusowej Royal Suite w hotelu Burj Al-Arab, tym właśnie najbardziej eleganckim hotelu świata – wszystko co się świeci jest rzeczywiście złote.
 • Miasto Zakazów

  Autor(ka): dn. 23 sierpnia 2007
  Zanim przyjechałam do Dubaju wiedziałam o tym, że zabroniony jest tu seks przed i pozamałżeński, francuskie pocałunki w miejscach publicznych, jak również picie alkoholu bez specjalnego pozwolenia. Wiedziałam o tym, i zaakceptowałam te zakazy jako część kultury państwa islamskiego, w którym miałam mieszkać przez rok.
 • Dubaj welcome-to

  Autor(ka): dn. 17 sierpnia 2007
  Do Dubaju zajechalam o 2 w nocy. Ale nie owial mnie oczekiwany wieczorny chlodek - temperatura obnizyla sie tylko do 40*C. W poludnie jest jeszcze cieplej - okolo 46*C. Wrazenie wyjscia z apartamentowca mniej wiecej takie, jakby ktos przystawil mi do twarzy dmuchajaca goracym powietrzem suszarke. Mieszkam chyba w dzielnicy Al Rashidiya, chociaz nie jestem tego do konca pewna.